Masterchef All Star’da bir eleme adayı daha belli oldu! Cemre ve Kıvanç arasında tartışma

Masterchef All Star’da mavi ve kırmızı takım hafta boyunca kıyasıya mücadele etti. Mavi takımın 2-1 kazandığı Masterchef’te bu haftanın eleme adayları da belli olmuştu. Masterchef All Star’da bu haftanın eleme adayları; Dilara, Ayaz, Cemre, Alican, Tahsin ve Batuhan olmuştu. Geriye kalan yarışmacılar eleme gecesinde olmamak için ekrana gelen son bölümde kıyasıya mücadele etti.

CEMRE VE KIVANÇ ARASINDA TARTIŞMA

Kırmızı takımda birlikte mücadele eden Kıvanç ve Cemre arasında tartışma çıktı. Kıvanç geçtiğimiz bölümlerde yaptığı açıklamada Tahsin’e 3’te 2 yaptığı için destek vermiş ve eleme adayı olmaması gerektiğini dile getirmişti. Tahsin yaptığı açıklamada, “Ben kaybedildiğimde potaya gideceğimi tahmin ediyordum. Bizim takımda her zaman yemeğe oy vermeyen insanlar var. Hiç problem değil ” dedi.

Durumu adaletsiz bulduğunu belirten Kıvanç, “O an vicdanım el vermedi. Ben Batuhan ve Esra üçümüzden ikisi potaya gidecekti. Cemre orada oyunu 3’te 2 yapmış birine verdiği için haksızlık yaptığını düşünüyorum. 3 tabak yaptı ikisini kazandı. Başkası olsa o şekilde söylerdim. Ne isterse yapmakta özgürdür, Cemre benim arkadaşım.” ifadeleriin kullandı. Kıvanç, Tahsin’e Tolga’dan daha uzak olduğu için oy verdiğini söyledi. 

Cemre de Kıvanç’a cevap olarak, “Bu olay bana nasıl kaldı merak ediyorum gerçekten, herkes Tahsin’e oy vermiş. Ben insanların beynini okumak zorunda mıyım? Ben senin kime oy vereceğini nereden bilebilirim? Ben içimden geçenleri yazdım. Beni hedef olarak gösteriyorsunuz, karşıyım şu anda. Siz de oy attığınız için Tahsin potaya gitti.” açıklamasında bulundu.

KONUK ŞEFİN TABAĞINI YAPTILAR

Yarışmacılar daha sonra eleme adayı olmamak için konuk şefin tabağını yapmaya geçtiler. 2018 ve 2022’de dünyanın en iyi pasta şefi seçilen Antonio Bachour bu haftanın konuk şefi oldu. Yarışmacılar eleme adayı olmamak için bu programa özel hazırlanan tatlıyı yaptı. Yoğurt ve antep fıstıklı tatlıyı en iyi yapan yarışmacı Hasan oldu. Hasan’dan sonra ilk turdan eleme adayı olmaktan kurtulan yarışmacılar Sergen ve Esra olarak açıklandı.

İKİNCİ TURA GEÇİLDİ

İkinci tura kalan yarışmacılar 3 şefin en sevdiği çayları seçti. Tolga ve Barbaros Mehmet şefi, Kıvanç ve Eren Danilo şefi, Tanya da Somer şefi seçti. Mehmet şefi seçen Tolga ve Barbaros kuşburnundan, Danilo şefi seçen Kıvanç ve Eren hibiskustan, Somer şefi seçen Tanya ise ısırgan otu çayından yaratıcı tabaklar yaptı.

İkinci tur devam ederken Alican rahatsızlığından ötürü stüdyodan ayrıldı.

GECENİN ELEME ADAYI AÇIKLANDI

İkinci turun en iyi tabağını yapan isim Kıvanç oldu. Gecenin ikinci olan tabağını ise Tolga yaptı. Tolga’dan sonra gecenin üçüncüsü Eren oldu. Son ikiye Barbaros ve Tanya kaldı. Yedinci eleme adayı Tanya oldu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx