Bingöl’ün Genç ilçesinde Neriman Önver, KOSGEB’den aldığı destekle kurduğu atölyede atık kumaşlardan çocuk kıyafeti üretiyor. Önver, 3 yıldır atıl durumdaki kıyafetleri değerlendirerek geri dönüşüme katkı sağladıklarını belirtti. İlk etapta yastık ve boyunluk gibi ürünler yapmaya başlayan Önver, daha sonra çocuk kıyafeti üretimine geçti ve ürünlerini farklı şehirlere göndermeye başladı. İşini büyütmeyi hedefleyen Önver, atölyesinde kadınlara iş vererek onlara yardımcı olmak istiyor.