Folkart, yenileme için maliklerle anlaştı

Folkart, maliyetin önemli bir bölümünü kat maliklerine yansıtmayacak şekilde inşaatın yapımını üstlendi. Kat malikleri ise paylarına düşen bedeli, planlanan şekilde Folkart’a ödeyecek. Toplantıda zarar gören bloktaki kat malikleri adına konuşan Avukat Hale Gengör, “Yaşanan talihsiz olaydan sonraki en mutlu günümüz. Folkart Ailesi hep çözüm odaklı ilerlediler” dedi. Kat maliklerinden Nedim Saba ise “Folkart’ın gösterdiği dayanışma kültürü nedeniyle teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak da ilk günden itibaren dayanışma kültürünü esas aldıklarını vurgulayarak, “Olayda bir sorumluluğumuz olmamasına rağmen yine de biz çözümün parçası olmayı amaçladık. Folkart Narlıdere’de alanında dünyanın en iyileri ile çalışmış, en iyi malzemeleri kullanmıştık. Şimdi de Folkart’ın dayanışma geleneği ile her firmaya örnek olacak bir özveriye imza atıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Herkes imrenecek’

Yasal izinlerin alınması sonrasında inşaatı 12 ay gibi kısa bir sürede bitirmeyi hedeflediklerini anlatan Sancak şöyle devam etti:

“Herkesin imrenerek bakacağı bir sonuç ortaya çıkaracağız. Bu yenilenme sonrasında, eser yeniden büyük değer kazanacaktır. Bundan sonraki süreçlerde de kat maliklerimizin yanında olacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx