Eski Milli boksör Cem Kılıç, 29 yaşında hayatını kaybetti!

Almanya’da doğan ve ABD’nin Los Angeles şehrine yerleşen eski Milli boksör Cem Kılıç 29 yaşında hayatını kaybetti. Boksörün evinde ölü bulunduğu belirtildi.

Cem Kılıç’ın ölüm nedeni resmi olarak açıklanmazken son birkaç yıldır uyuşturucu madde bağımlılığı ve psikolojik sorunlarla mücadele ettiği iddia edilen boksörün aşırı dozda uyuşturucu kullanmaktan hayatını kaybettiği ileri dürüldü.

KARİYERİNDE TEK MAĞLUBİYETİ VAR 

2014’te ilk profesyonel maçına çıkan Cem Kılıç, kariyerinde toplam 18 kez ringe çıkmış ve sadece bir kez, Ocak 2020’de Steven Nelson’a kaybetmişti.

Kılıç, 11’i nakavt olmak üzere 17 kez ringden galibiyetle ayrılan taraf olurken son maçına Ağustos 2022’de Marco Delgado’ya karşı kazanmıştı.

TÜRKİYE BOKS FEDERASYONU’NDAN TAZİYE MESAJI

Türkiye Boks Federasyonu sosyal medya hesabından da Cem Kılıç’ın hayatını kaybetmesi ile ilgili şu paylaşım yapıldı:

“Eski Milli Boksörlerimizden Cem Kılıç’ın vefat haberini öğrenmiş bulunmaktayız. Acılı yakınlarına sabır dileriz. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.”

ELAZIĞSPOR PAYLAŞTI

Elazığspor da 2011-2015 yılları arasında kulübün bünyesinde yer alan sporcunun acı haberini şu şekilde duyrudu:

“2011-2015 yılları arasında Kulübümüzde boksör olan ve ay yıldız çayda çıra armamız altında gençler Türkiye şampiyonu ve büyükler Türkiye üçüncüsü olma başarısı gösteren Cem Kılıç’ın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Merhum eski sporcumuz Cem Kılıç’a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı ve sabır dileriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir