Binali Yıldırım: Sinan Oğan çok havaya girmesin

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin 19 Mayıs mesajında isim vermeden “Olmayan siyasi gücünü varmış gibi gösterip siyaseti at pazarına çevirenler, kamuoyuyla gün aşırı talep listeleri paylaşanlar fırsatçı acizlerdir” sözleriyle eleştirdiği Sinan Oğan için AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım da “Çok havaya girmesin” dedi.

Binali Yıldırım, CNN Türk’te katıldığı canlı yayında, “Sinan Bey’in de çok havaya girmemesi gerekir. Aldığınız oyu pazarlamaya kalkarsanız; ticarete dönüştürseniz o seçmen size çok hoş geldin demez” dedi.

‘OĞAN’IN MÜŞTERİSİ ÇOK’

Seçimlerin ilk turunu değerlendirdikten sonra ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ı neden aradığını açıklayan Binali Yıldırım şunları söyledi: ”Ben Sinan Oğan’ı tebrik etmek için aradım. Sizin görüşleriniz ile bizim görüşlerimiz arasında küçük bir fark var dedim. Şu anda Sinan Oğan’ın müşterisi çok. Sinan Bey’le görüşme yapılıp yapılmayacağının kararını ben veremem.

‘DEREYİ GÖRMEDEN PAÇALARI SIVIYORLAR’

Sinan Bey’in de çok havaya girmemesi gerekir. Aldığınız oyu pazarlamaya kalkarsanız; ticarete dönüştürseniz o seçmen size çok hoş geldin demez. Ne yapıyorsun kardeşim benim oyumu pazarlık yapma hakkını sana kim verdi der. Biz Cumhur İttifakı’yız, bizim ittifakımızda kişisel menfaatler yok. Biz menfaat ittifakı değiliz. Karşıdaki menfaat ittifakı. Bunu rahatlıkla söylüyorum. Dereyi görmeden paçayı sıvıyorlar, herkese yardımcılık veriyorlar.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir