Analist: Bu 3 Altcoin Ocak’ta Yeni Hedeflerine İlerleyecek!

Aralık ayı kripto para piyasası için yükseliş ayı oldu. Birçok token için yeni yıllık zirvelere tanık olduk. Kripto analisti Valdrin Tahiri’ye göre, bu 3 altcoin yükseliş görünümlü formasyonlara sahip. Bu nedenle Ocak ayında yeni hedeflerine ulaşmaları mümkün.

ARB fiyat tahmini: Altcoin parabolik bir hamle yapabilir!

Arbitrum (ARB) fiyatı Ekim ayından bu yana parabolik yükselen destek trend çizgisi boyunca artış gösterdi. Son olarak, 18 Aralık’ta trend çizgisini doğruladı (yeşil simge). Ayrıca, mevcut yukarı yönlü hareketi başlattı. Şimdiye kadar, ARB fiyatı 1,30 dolar yatay direnç alanını aştı. Böylece, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,82 dolardan önce yalnızca 1,75 dolar direnci kaldı.

Teknik analistler, yinelenen uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini belirlemek için Elliott Wave teorisini kullanır. Bu da bir trendin yönünü belirlemelerine yardımcı olur. En olası dalga sayımı, fiyatın beş dalgalı bir yukarı yönlü hareketin üçüncü dalgasında (siyah) olduğunu gösteriyor. ARB için üçüncü dalga genişledi. Alt dalga sayımı beyaz renkle gösterildi. Sayım doğruysa, üçüncü dalga birinci dalganın uzunluğunun 2,61 katı olacak. Böylece altcoin için 2,25 dolarlık bir yüksekliğe yol açacaktır. Bu, mevcut fiyatın yaklaşık %50 üzerinde.

ARB Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş ARB fiyat tahminine rağmen, parabolik yükselen destek trend çizgisinin altında bir kapanış sayımı geçersiz kılacaktır. Ardından, ARB fiyatının %30 düşüşle 1,10 dolardaki en yakın desteğe gerilemesi olası.

OP fiyat tahmini: Önceki ATH seviyesini egale etmesi mümkün!

Optimism (OP) fiyatı 27 Aralık’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,18 dolara ulaştı. Daha sonra düşse de, destek olarak 3,10 dolar ile önceki tüm zamanların en yüksek direnç bölgesini doğruladı (yeşil simge). Bu tür yeniden testler genellikle yukarı yönlü hareketin orijinal yönde devam etmesine yol açar. Bu arada, altcoin için RSI artıyor ve 50’nin üzerinde. Bu yüzden her ikisi de yükseliş eğiliminin işaretleri.

Yukarı yönlü hareket devam ederse, altcoin fiyatının 2022 Haziran’dan bu yana yerinde olan uzun vadeli yükselen paralel kanalın tepesine ulaşabilir. Kanalın direnç trend çizgisi, mevcut OP fiyatının %70 üzerinde, 6,20 dolar seviyesinde duruyor.

OP Haftalık Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş OP fiyat tahminine rağmen, 3,10 dolar desteğinin altında bir haftalık kapanış bu yükseliş görünümünü geçersiz kılacaktır. Ardından OP fiyatının %45 düşüşle en yakın destek olan 2 dolara gerilemesi olası.

GMX fiyat tahmini: Altcoin için sırada ne var?

GMX fiyatı Ekim ayında azalan bir direnç trend çizgisinden çıktı. Kırılmadan önce, trend çizgisi tüm zamanların en yüksek seviyesinden beri yerindeydi. Fiyat, 42 dolar seviyesini destek olarak geri aldığından ve doğruladığından beri arttı (yeşil simge). Ek olarak, RSI 50’nin üzerine çıktı. Bu yüzden RSI, altcoin için bu sıçramayı destekliyor (yeşil simge). GMX, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 92 dolara kadar 58 dolarda yalnızca bir dirençle karşı karşıya. Dolayısıyla, GMX’in bölgenin üzerinde haftalık bir kapanışa ulaşırsa %70 artarak 90’a yükselmesi mümkün.

GMX Haftalık Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş GMX fiyat tahminine rağmen, 58 doların üzerinde kapanış yapılmaması, 42 dolarlık desteğin yeniden test edilmesini tetikleyebilir. Bu da GMX için % 17’lik bir düşüş anlamına gelir.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir