Acer, CES 2024’te OLED ve MiniLED Monitörlerini Tanıttı

Acer, CES 2024 duyurularının bir parçası olarak yeni Predator monitör serisini tanıttı. Serinin en öne çıkan ürünü ise Acer 57 inç Predator Z57 Kavisli Ultra Geniş Monitör.

120 Hz yenileme hızına ve DUHD (7680×2160) çözünürlüğe sahip 57 inçlik devasa büyüklükteki Predator Z57, en zorlu mücadelelerin üstesinden gelinmesine olanak tanıyan bir oyun devi olarak öne çıkıyor. 2304 bölgeli MiniLED teknolojisinden yararlanan bu monitör, karanlık sahneleri ve siyah arka planlarda üstün görüntü kalitesi ve parlaklık sunuyor. Geniş 32:9 en boy oranı ve 1000R kavisi, kullanıcıları oyun ortamına yaklaştırıyor ve oyun oynarken veya çalışırken görüş alanlarını genişletiyor. Buna ek olarak, en üst düzey VESA DisplayHDR™ 1000 sertifikası, 1000 nit’e kadar parlaklığa ulaşarak son derece doğru renkler üretiyor ve yoğun oyun oturumları sırasında tam bir fark yaratan ince ayrıntıları aydınlatmak için açık ve koyu kontrastı en üst düzeye çıkarıyor. Geniş DCI-P3 yüzde 98 renk gamıyla birleştiğinde Predator Z57, en deneyimli oyuncuları bile heyecanlandıracak kadar gerçekçi görseller oluşturuyor. 

Ultra geniş görüntüleme alanı, iki farklı kaynaktan gelen çıktıyı aynı anda görüntülemek için ekranı ikiye bölen resim içinde resim ve ekranı ana ekranda ve bir iç pencerede başka bir görüntü ile bölen resim içinde resim gibi üretkenliği artıran özellikler sayesinde çoklu görevler için ideal bir seçenek oluşturuyor. İki HDMI 2.1 bağlantı noktası en yeni konsolları (PlayStation 5 ve XBOX Series X) desteklerken bir DisplayPort 1.4 de hızlı ve güvenilir bağlantı olanağı sağlıyor. Aynı zamanda VESA uyumlu olan Predator Z57 masada yer kazanmak için duvara asılabiliyor. Kullanıcılar şık ve sağlam bir standa sahip olan cihazın yüksekliğini, eğimini ve yönünü kişisel tercihlerine göre ayarlayabiliyor. Bu modelde ayrıca güçlü ses efektleri için iki adet 10W hoparlör bulunuyor.

Predator X34 V3, 21:9 ultra geniş QHD (3440×1440) çözünürlüğe sahip 34 inç kavisli MiniLED ekranıyla oyun tutkunlarını akıcı performans ve geniş görüş açısıyla destekleyerek rekabet avantajı sağlıyor. 1500R değerindeki kavisi sürükleyiciliği derinleştirip çevresel görüşü iyileştirirken, yüksek DCI-P3 yüzde 94 renk gamı ve VESA DisplayHDR 1000 sertifikası, oyunların canlı renkler ve parlaklıkla görüntülenmesini sağlıyor. 180 Hz yüksek yenileme hızı ve 1 ms (GTG) tepki süresi, minimum gölgelenme ile akıcı ve kesintisiz oyun deneyimi sunuyor. İki adet HDMI 2.0 ve DisplayPort 1.4 bağlantı noktasıyla oyuncuların günümüzde mevcut olan tüm kaynaklara bağlanmasını sağlıyor. Predator X34 V3 duvara asılabiliyor ve izleme konforunu optimize etmek için yüksekliği, eğimi ve yönü ayarlanabiliyor. Ayrıca oyun, müzik ve filmler için kaliteli ses sağlayan iki adet 5W hoparlörü ve duvara montaj aparatıyla konsol oyuncuları için ideal bir seçenek oluşturuyor.


Acer Predator X39

Acer’ın en yeni OLED modelleri arasında 39 inç Predator X39 ve 34 inç Predator X34 X yer alıyor. Her iki cihaz da inanılmaz derecede ayrıntılı görüntüler için yüksek kontrast ve mümkün olan en akıcı performans için ultra hızlı yenileme hızları ve tepki süreleri sunuyor. Ayrıca, her iki cihaz da 178 dereceye kadar dar açılarda dahi doğru görüş sağlıyor. Her ikisi de 240 Hz’ye kadar yenileme hızı ve 0,01 ms piksel tepki süresiyle UWQHD (3440×1440) çözünürlük sunuyor ve oyunun takılma ve gecikme olmadan akıcı bir şekilde oynanmasını sağlıyor. 800R kavis, çevresel görüşü genişletiyor ve etkileşimi daha da derinleştirmek için görüş alanını büyütüyor. Geniş DCI-P3 yüzde 99 renk gamı, çok çeşitli renk ve tonları destekliyor. VESA DisplayHDR™ True Black 400 ise genellikle gölgelerde gizlenen ayrıntıları ortaya çıkararak hiçbir ayrıntının gözden kaçmamasını sağlıyor. Bu yeni iki modelin her ikisi de Eyesafe 2.0 Sertifikasına sahip ve göz yorgunluğunu önlemeye yardımcı olmak için varsayılan olarak görüntü tutma yenilemesini kullanır.

Yeni modellerin tümünde bulunan AMD FreeSync Premium™, hızlı aksiyon sahnelerini ekran yırtılması ve titremesi olmadan akıcı bir şekilde görüntülüyor. Ayrıca, aynı anda görüntüleme, veri aktarımı ve cihaz şarjı olanağı sunan bir adet USB Type-C 90W PD bağlantı noktası ve çevre birimlerini yeniden bağlamak zorunda kalmadan kaynakları değiştirmek için yerleşik bir KVM anahtarı içeriyor.

Fiyatlandırma ve Bulunabilirlik

  • Predator Z57, 2024 yılının 2. çeyreğinden itibaren EMEA’da 2.399 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
  • Predator X39, 2024 yılının 2. çeyreğinden itibaren EMEA’da 1.499 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
  • Predator X34 X, 2024 yılının 2. çeyreğinde EMEA’da 1.299 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
  • Predator X34 V3, EMEA’da 2024 yılının 2. çeyreğinden itibaren 849 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir