65 Yaş Üzeri İçin Kritik Karar! Otobüsler Ücretsiz Mi Olacak?

Ulaşıma gelen peş peşe zamlar, akaryakıt maliyetlerindeki yükselmelerle birlikte 65 yaş üstü vatandaşların otobüsleri ücretsiz kullanımı yeniden gündeme geldi. Konuyla ilgili Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB) Başkanı Ercan Soydaş, kritik bir açıklama yaptı

.

OTOBÜSLER ÜCRETSİZ Mİ OLACAK?

Türkiye genelindeki tüm özel halk otobüslerinin yalnızca her ayın 1’i ile 4’ü arası ücretsiz yolcu taşıyacağını bildirdi. TÖHOB üyeleri, Ankara Ticaret Odası’nda (ATO) içlerinde 65 yaş üstü vatandaşların da olduğu ücretsiz taşıma hakkı olan 18 farklı grup hakkında karar almak için bir araya geldi.

BAKANLIĞIN ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNE DESTEĞİ YETERSİZ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının özel halk otobüslerine olan desteğini yetersiz bulduklarını dile getiren otobüs şoförleri, söz konusu desteklerin sadece 2 günlük maliyetlerini karşıladığını öne sürdü.
TÖHOB Başkanı Ercan Soydaş, burada yaptığı konuşmada, kendilerinin bugüne kadar fedakarlık yaptığını fakat son raddeye geldiklerini söyledi.

Şehit ve gazi aileleri, emniyet ve basın mensuplarının ücretsiz taşımadan sürekli yararlanabileceğini aktaran Soydaş, şunları kaydetti:

“Bakanlığın verdiği 2 günlük taşıma desteğine biz de 2 günlük bir fedakarlık yapalım. Daha önce açıkladığımız dört grup dışında kalan ve ücretsiz seyahat hakkı olan 18 farklı gruptaki yolcularımızı her ayın 1’i ile 4’ü arası taşıyalım. Geri kalan kısımdan da rica ediyorum. Lütfen kamu araçlarını kullansınlar. Türkiye genelindeki tüm özel otobüsler yalnızca ayın 1’i ile 4’ü arası ücretsiz yolcu taşıyacak. Geriye kalan 26 gün taşımayacak”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx