Yerli lojistik şirketi Naklico, Avrupa’ya yük gönderme müddetini 48 saate indirdi

Pandemiden bu yana global lojistik bölümündeki kırılmalara karşın ülkemizin ihracatı büyümeye devam ediyor. Türkiye İstatistik Kurumu’nun yayımladığı bilgilere nazaran, 2021’in birinci 7 ayında 115 milyar doları aşan ihracatımız 2022’nin birebir devrinde yüzde 3,47’lik artış kaydederek 119 milyar dolar hududuna ulaşıyor. Bu yıl gerçekleştirilen toplam ihracatın yarısından (yüzde 54) fazlasını ise Avrupa oluşturuyor. Dünya üzerindeki en büyük ekonomik gücü oluşturan bölgelerden Avrupa’ya yaptığımız ihracat süratle büyürken, yerli lojistik şirketi Naklico, yurt dışına yük göndermek isteyen ihracatçılar ile minivan araç sahiplerini tek platformda buluşturuyor.

Türkiye’nin Avrupa’ya yaptığı ihracatın artmasıyla ortaya çıkan lojistik muhtaçlığını karşıladıklarını belirten Naklico Kurucu Ortağı Alper Par, mevzuyu şu sözlerle kıymetlendirdi: “Pandemiyle başlayan ve Rusya – Ukrayna savaşıyla tetiklenen global nakliyat dalındaki krizlere karşın ülkemiz bu koldaki kaslarını güçlendirerek ihracatını artırmaya devam ediyor. Biz de yerli ihracatçı firmaları hem araç sahipleriyle buluşturuyor, hem de son teknolojiyle geliştirdiğimiz yapımızla süreci en pratik ve kolay adımlarla tamamlamalarını sağlıyoruz. Minivan nakliyatının yanı sıra parsiyel, frigo ve ağır nakliye tahlillerimizle de tüm Avrupa’ya yük nakliyeciliği yaparak ülkemizin ihracatına da katkıda bulunuyoruz.”

AVRUPA’YA İHRACATTA TESLİM MÜDDETİ EN FAZLA 72 SAATTE TAMAMLANIYOR

Slovenya, İtalya, Avusturya, Macaristan, Almanya, Hollanda, Belçika, Slovakya, Polonya, Yunanistan, Romanya ve Fransa başta olmak üzere tüm Avrupa’ya yük ihracatı yaptıklarını aktaran Alper Par, Naklico.com platformu hakkında şu bilgileri paylaştı: “Avrupa’nın her bir noktasına yaptığımız yük teslimatında minivan taşımacılığını kullanıyoruz. Taşımasını gerçekleştireceğimiz eserin tipine nazaran tenteli yahut panelvan olan minivan araçları tercih ediyoruz. Gönderileri daldaki en uygun fiyatlarla, en geç 48 – 72 saatte teslim ederek hem alıcı hem de göndericilerin vakit kaybı riskini ortadan kaldırıyoruz. Tüm kullanıcıların kesime dair yeni bilgilere ulaşması ve navlun fiyatlarını hesaplaması için de sitemizi daima olarak şimdiki tutuyoruz.”

AVRUPA’YA İHRACATTA DENİZ SEFERBERLİĞİ

Çalışma modellerinin birinci adımında kusursuz müşteri tecrübesinin yer aldığının altını çizen Naklico Kurucu Ortağı Alper Par, kullanıcılarına süreç hakkında 7/24 bilgi sağladıklarını belirterek, “Lojistik süreçlerinin tesir alanlarında sadece insan bulunmadığını biliyoruz ve tabiata kıymet veriyoruz. Nakliyat yapacağımız araçları seçerken doğayla uyumlu üretilmiş araçları önceliklendiriyoruz. Etraf şuuruyla geliştirdiğimiz hizmetleri iş dünyasındaki farklı kesimlere de ulaştırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 29 Eylül – 1 Ekim tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecek Lojistik, Depolama ve Teknolojileri Fuarı’na katılarak paydaş havuzumu büyütmeyi hedefliyoruz. Buradan aldığımız rüzgarla 2023’te deniz taşımacılığında faal bir rol oynamayı planlıyoruz. TİO (Taşıma İşleri Organizatörlüğü) Evrakımızla hizmetlerimize sürat kesmeden devam ediyor ve tahlillerimizi ülke iktisadı için daha çok yarara dönüştüreceğimize inanıyoruz” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.