Toplumsal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun ‘EYT’de 3 ihtimal var’ dedi, tek tek açıkladı

AKP devrinde bir türlü tahlile kavuşamayan ‘Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın (EYT) beklentisi sürüyor. Hükümet cephesinde EYT ile ilgili formüller olmadığı tek bir seçenek üzerinde çalışıldığı daha evvel belirtilmişti, fakat bu seçeneğin ne olduğu açıklanmamıştı.

Aralık 2022 ya da Ocak 2023’te EYT’liler için yapılacak düzenlemenin yürürlüğe gireceği söylenmişti. Lakin formülün ne olduğuyla ilgili belirsizliğin sürmesi EYT’lilerin huzursuzluğunun devam etmesine neden oluyor.

Son durumu anlatmak isteyen Toplumsal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun’un yaptığı paylaşımda belirttiği ihtimallere gelen yansılar de bunun göstergesi.

3 İHTİMAL VAR DEDİ

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, Emeklilikte Yaşa Takılanlar için 3 ihtimal olduğunu yazdı.

Twitter’dan bir paylaşım yapan EYT konusundaki eforlarıyla bilinen Toplumsal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, Emeklilikte Yaşa Takılanlar için SSK’de 7 bin 200 – 9 bin gün istemelerinin imkansız olduğunu yazdı.

Erdursun, EYT’de 3 ihtimalin olduğunu belirtti.

Erdursun’a nazaran EYT’deki 3 ihtimal şöyle:

  1. Yaş kaidesinin büsbütün ortadan kaldırılması,
  2. Kadınlara 48, erkeklere 50 yaş kaidesi getirilmesi,
  3. Kademeli emekliliğin 5 yıl geri çekilmesi.

Erdursun bu hususları “Son durum bu” diyerek duyururken, EYT’liler 1. seçenek dışındaki hiçbir seçeneğin kabul edilemeyeceğini yazdı.

Paylaşımın altına yorum yapan çok sayıda EYT’li 1. seçenek dışında bir seçenek sunulması halinde EYT’lilerin sandıkta hesap soracağının altını çizdi. 1. unsur dışındaki tüm seçeneklerin yeni mağduriyetler yaratacağının altını çizen EYT’liler tek seçeneğin 4447 sayılı yasanın iptal edilmesi olduğunu tekrar vurguladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.