Sözcü’nün ‘Cemevi’ provokasyonu! Kendi kendilerini yalanladılar

Cemevlerine yönelik alçak akınların akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçmiş olsun ziyaretinde bulundu, Muharrem iftarına katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Hüseyin Gazi Cemevi’nde katıldığı Muharrem iftarı öncesi cemevinin yerleşim nizamının değiştirildiği, Atatürk, Hacı Bektaş-ı Veli ve Hz. Ali’nin fotoğraflarının diğer duvara taşındığı palavrası ortaya atıldı. Sözcü Gazetesi de bu palavrası gazetenin manşetine taşıyarak algı operasyonuna kalkıştı.

SÖZCÜ’DEN PALAVRA MANŞET

Erdoğan’ın Hüseyin Gazi Cemevi’nde katıldığı Muharrem iftarı sonrasında Sözcü’de, cemevindeki yerleşim tertibi ile ilgili savlar ortaya atıldı; cemevi duvarında yer alan Hz. Ali, Hacı Bektaş-ı Veli ve Atatürk’ün tablolarının kaldırıldığı öne sürüldü. Erdoğan’ın katıldığı programların yayınlandığı “Erdoğan Dijital Medya” hesabında kelam konusu fotoğrafların cemevi duvarında yer aldığı bir imaj paylaşılınca; bu defa de yerlerinin Erdoğan için değiştirildiği palavrası ortaya atıldı.

SÖZCÜ’NÜN PALAVRASINI KENDİ MUHARRİRLERİ ORTAYA ÇIKARDI

Sözcü Gazetesi cemevi haberlerinin yer aldığı palavraları manşetine taşırken, Sözcü Müellifi Hürmet Öztürk, Sözcü’nün manşetteki haberin palavra olduğunu ortaya çıkaran bir köşe yazısı kaleme aldı. 

CEMEVİ YETKİLİSİ TABLO GERÇEĞİNİ AÇIKLADI

Arkada bulunan tabloların yerlerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan geleceği için değiştirildiği tezinde bulunan Sözcü Gazetesi’ne, en büyük yanıt kendi muharrirlerinden geldi. Hürmet Öztürk, köşe yazısında Cemevi Vakfı’nın bir yetkilisiyle yaptığı konuşmayı aktardı. 

İşte cemevi yetkilisinin Sözcü muharririne anlattığı gerçekler:

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.