Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (28 Ağustos…

Acıdan olmadı

Paylaş

Acıdan olmadı

25 yaşında kadınım. Aralık ayında evleneceğim. Nişanlımla birlikte olmak istedik ama canım çok acıdığı için devam edemedim. Bu durum beni endişelendiriyor. Evlendiğim zaman yine acı hissedecek miyim?

CEVAP

Okurum, acılar hangi koşulda olursa olsun, yüzde 100 halledilecek. Ama ilk birleşmeler her zaman sorunludur. Bir alışkanlık dönemini göze almanız gerekir. Erkeğin de ona göre davranması şart. Beyefendi yumuşaklığında erkekliğini korusun. Karısının emrinden dışarı çıkmayan biri olmasın. Orta yol düzlüğe çıkarır. Çıkmazsanız biz ne güne duruyoruz?

Hemen orgazm oluyorum

Paylaş

Hemen orgazm oluyorum

23 yaşında kızım, nişanlıyım. Nişanlımla cinsel hayatımız pek yolunda değil. Çünkü ben çok kolay orgazm oluyorum. Sonra da canım devam etmek istemiyor. Ne yapacağız?

CEVAP

Sevgili okurum, nişanlını da düşün. Sen karnını doyurdun ama nişanlın hep aç. Ona hiç fırsat tanımıyorsun. Şimdi nişanlısınız. Ya evlendiğinizde kocan karnı doymuyor diye yemeklerini dışarıya kaydırırsa ne yapacaksın? Kızım, nişanlına da imkan tanı, yoksa yuvadan uçuverir, ellerin bomboş kalır.

Gebe kalır mıyım?

Paylaş

Gebe kalır mıyım?

Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ve boşaldı. Üzerimde bir şey yoktu. Acaba hamile kalır mıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, bilemem. Kalırsın da diyemem, kalmazsın da diyemem. Sürprizlere ihanet edemem. İhtimaller üzerinde konuşursan paçayı kurtardığına inanıyorum. Bu da sana ders olsun.

Eşimi nasıl vazgeçiririm?

Paylaş

Eşimi nasıl vazgeçiririm?

Bir yıllık evliyim, eşim 36 yaşında, ben ise 26. Güzel de bir kadınım. Cinselliği seviyorum. Eşim ise bu yaşına kadar hep film izleyip mastürbasyon yapmış. Bana çok istekli ama yine film izliyor ve ben varken mastürbasyon yapıyor. Kızdığım için benden sürekli gizliyor. Onu bu alışkanlığından nasıl vazgeçiririm?

CEVAP

Sevgili okurum, şanssızlık. Düzelmesi zor çünkü saplantı haline gelmiş. O da öyle olmasını istemiyordur ama eli mahkum. Kabul edeceğini sanmıyorum ama el ele bir uzman doktora giderek özel yardımlar alabilirsiniz. Bütün hüner hangi doktor, hangi uzman? Sorun onu bulmakta.

İstek duymuyor

Paylaş

İstek duymuyor

23 yaşında kızım, erkek arkadaşım var. Cinsel olarak bana karşı isteği yok. Bu durum canımı sıkıyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, erkek arkadaşınla açık konuş. Bana soracaklarını ona sor. Nedenini ben bilemem. Ama o da sana çok net yanıt vermeyecek. Kaçamak konuşacak. Tüm erkeklerin kaçmak için başvurduğu yollardan biri ‘Ben sana layık değilim’ dir. Böyle şeyler söylerse, onun sana duygusu yok demektir. ‘Zorla güzellik olmaz’ atasözümüze bir tane daha ekleyelim: ‘Taşıma su ile değirmen dönmez.’

Neden sertleşmiyor?

Paylaş

Neden sertleşmiyor?

Penisim 2 haftadır sertleşmiyor. Ne yaptımsa bir türlü ereksiyon olmadı. Kötü bir şey olmaz değil mi? Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, tabii ki kötü bir şey değil. Kafayı takarsan 15 gün daha sertleşmeyecek. Takmazsan, yarından sonra bir akşam uyandığında penis hazır ol durumda olacak. Hepsi bu.

Midesi bulanıyor

Paylaş

Midesi bulanıyor

Nişanlımla sürtünme yoluyla birbirimizi tatmin ediyoruz. Nişanlımın bir süredir mide bulantısı var. Ben hamile kalmasından korkuyorum. Ne dersiniz?

CEVAP

Değerli okurum, bu konularda sürpriz hep yaşanır. Bir spermin azizliğine de uğramış olursunuz. 10-15 gün daha bekleyin. Kuşkularınızı gidermek için gebelik testi yaptırın.

Çok ağrıyor

Paylaş

Çok ağrıyor

22 yaşındayım. Kız arkadaşımla biraz yakınlaştık, bir nevi seviştik. Cinsel ilişkiden sonra penisimin dip kısmı ağrımaya başladı. Ne yapmam gerekiyor? Doktora görünmeli miyim?

CEVAP

Değerli okurum, hayır. Damarlar içeriden biraz zorlanmış, o basınç da ağrıya neden olmuş. Olabilir be oğlum. Gençlik bu.

Hamile kalabilir mi?

Paylaş

Hamile kalabilir mi?

24 yaşındayım, 2 ay önce kız arkadaşımla ilişkiye girdik. Üzerinden bir ay geçti ve adet gördüğünü söyledi. Şimdi ise “Adet olamıyorum, acaba hamile miyim?” diyor. Adet gördükten sonra hamile kalmış olabilir mi?

CEVAP

Yavrum, kız gebelik testi yaptırsın. Çünkü bazı kadınlar gebelikten sonra adet görebilir. Bu nedenle ufacık bir test yapmak en az bana mail göndermek kadar kolay. Ya da bir doktora gitsin.

Kız korkuyor

Paylaş

Kız korkuyor

19 yaşındayım. Penisim çok büyük. Kız arkadaşım korkuyor ama ilişkiye girmeyi çok istiyor. Bana ne önerirsiniz?

CEVAP

Değerli okurum, ne kadar kitap varsa baktım ama önerecek bir şey bulamadım. Bir yerde bir not var, onu sana okuyorum. Organla uzlaşmanı sağla. Kimsenin kanına, canına dokunma. Sabırlı ol, üzerine çökmüş bu çileyi çekmeye hazırlıklı ol. Kız arkadaşına da zarar verme.

Hastalık bulaşır mı?

Paylaş

Hastalık bulaşır mı?

25 yaşındayım. Cinsel organımda sivilce vardı. Kız arkadaşımla cinsel ilişkiye girmiştim, sivilce patlamış. Acaba kız arkadaşıma hastalık bulaşmış mıdır?

CEVAP

Değerli okurum, merak etme. Hiçbir şey olmadı, olmayacak. Ama her zaman temizliğe dikkat.

BÖYLE SORU YOK!

Paylaş

BÖYLE SORU YOK!

Futbolcunun yıldızı nasıl parlar?

25 yaşındayım. Bu yaşıma kadar son vuruşu yapıp golle tanışamadım. Bir maça gittim, benim futbolcu uyuyordu, ön hazırlık olmadan sahadaydı. Atak yapamadı, takım arkadaşı pas vermedi. Topa dokunamadı, kaldı sahada. Varlık gösteremeyince de oyundan alındı, hayata küstü. Futbolcu yıldızını nasıl parlatır? Yılların teknik adamı Hoca’ma soruyorum.

CEVAP

Okurum, öncelikle yanlış yere yazmışsın. Senin derdine derman Süper Lig teknik direktörleridir. Ama onlara ulaşman zor. Çünkü yaşın geçmiş. Onlar topçuları daha çok miniklerden seçiyor 15-16 yaş gibi. 18-20’lerde de milli formayı giydiriyor. Sen bu saatten sonra arkadaşlarınla iyi geçin ki seni halı sahaya davet etsinler. Aman diyeyim kaleye geçme, bu kafayla delik deşik ederler fileleri.

GÜNÜN SORULARI

Paylaş

GÜNÜN SORULARI

Kızların hepsi beni istiyor

19 yaşındayım, çok yakışıklıyım. Bütün kızlar benimle ilişkiye girmek istiyor. Hayatımı seks üzerine kurulmuş gibi hissediyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Çok yakışıklı olduğun kesin değerli okurum. Sen söylemesen de ben onu seziyorum. Bu konuda anlaştık. Bütün kızlar seninle seks yapmak istiyorlarmış, öyle mi? İşte şimdi yakalandın. Bu bir büyüklük hezeyanı, bir bakıma kompleks tatminidir. Bir başka açıdan halüsinasyon yani görüş yanılgısı sayılır. Kesin kararım şu: Bu senin bakış açın. Öyle görüp öyle olduğunu sanırsın, kendi hayaline de inanırsın. Gel seninle anlaşalım, bütün kızların sözünü kızların yarısına indir. Ben de teşhisini değiştireyim. Yoksa bu gidişle halin dumandır.

Paylaş

Penisim git gide inceliyor

28 yaşındayım, 1 defa ilişkiye girdim. Bu zamana kadar da hiç kız arkadaşım olmadı. Beni beğenenler var ama onları istemiyorum. İçimde bir isteksizlik var. Penisim giderek inceliyor ve küçülüyor. Acaba ilişki yüzünden mi? Ne olur beni aydınlatın.

CEVAP

Değerli okurum, vallahi ne diyeceğimi şaşırdım. Cinsel organ ne büyür, ne küçülür. Sen penisine kuşkuyla bakıyorsun “Acaba küçülüyor mu, küçüldü mü?” gibilerden. Hatırla, zor sorular karşısında öğrenciler ya da suçlular ezilir büzülür. Senin organ da galiba senin bakışların altında biraz büzülüyor. Okurum, söylediklerin tıbba uymuyor. Her şey normaldir. Yeter ki sen önyargılarını at.

GÜNÜN SÖZÜ

Yaşam evrensel süreçte biyolojik bir döngüdür. H.D.

haydar dümen nsel sağlık cinsellik

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.