Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (26 Ağustos…

Paylaş

Kız istemiyor

23 yaşındayım. Güzel giden bir ilişkim var ama kız arkadaşım ilişkiye girmek istemiyor. Onun için yapmadığım şey kalmadı. Daha ne yapmam lazım?

CEVAP

Okurum, namuslu ve sorumlu olmalısın. İki taraftan biri istemiyorsa zorlama olmaz. Kız doğru yolda. Hadi senin dediğin olsa ne güvence veriyorsun? Evlenecek misin yoksa bir süre sonra hadi bye bye mı diyeceksin?

Her gün çok mu?

Biz yeni evliyiz, bu yüzden hemen her gün ilişkiye giriyoruz. Acaba bunun normali nedir? Bize yol gösterir misiniz?

CEVAP

Değerli okurum, yeni evlisiniz de kaç yaşlarındasınız? Sen 30, eşin 20 ise haftada 4. Sen 20, eşin 19 ise her güne devam. Sen 60, eşin 50 yaşındaysan haftada 2’ye bayram. Biraz yol alın. Yorulduğunuz zamana bana sorun ama mutlaka ortalama bir sayı istiyorsanız haftada 3-4 idealdir.

Paylaş

Bana inanmıyor

21 yaşında kızım. İki yıldır erkek arkadaşımla ilişkiye giriyoruz. Benden hiç kan gelmedi. Erkek arkadaşım bakirelik testi için beni zorla doktora götürmeye çalışıyor ve bakire olduğuma inanmıyor. Siz söylerseniz inanır, yoksa intihar edeceğim?

CEVAP

Yavrum, geçmiş olsun. Çünkü hiç yoktan 2 yıldır dert çekiyorsun. Kızlık zarının ne olup olmadığını önce kız kendisi bilir. Arkadaşının esnek kızlık zarlarından haberi yoksa bence önce onu terk etmeyi düşün. Bu senin geleceğin iç daha iyi olacak.

Başıma ağrı girdi

22 yaşındayım. Ben her gün mastürbasyon yapıyorum. Bir gün yaparken başıma bir ağrı saplandı. Sorun ne olabilir acaba?

CEVAP

Değerli okurum, sana işaret. Beden, bütünüyle bir organizma olarak bir biriyle haberdardır. Bazen ayaktaki olay bile reaksiyonunu yemekte iştahta gösterebilir. Bu nedenle her gün mastürbasyon yapmaman işareti sana gelmiş. Koca doğa bu, akıl almaz muazzam dengeler sistemi içerisinde milyonlarca yıldır dönüyor. Ben onun karşısında nasıl ukalalık yapabilirim? Olduğu gibi koruduğumuz zaman en sağlıklı yoldayız demektir.

Paylaş

Hamile miyim?

21 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ve erkek arkadaşım vajinanım içine boşaldı. 12 gün önce adet görmem gerekiyordu. Hamile kalmış olabilir miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, gebe kalmış olabilirsin. Test yaptırırsan cevabı alabilirsin.

Dışarı çıkıyor

24 yaşındayım, yeni evliyim. Karım ilişki sırasında eşimin vajinasına boşaldıktan sonra meni, vajinadan dışarı çıkıyor. Bunun sebebi nedir?

CEVAP

Okurum, böyle olması gerektiği içindir. Vajinanın içinde meniyi depolayacak bir kese yoktur. Herkes de böyle olur.

Paylaş

Adet düzensizliği başladı

20 yaşındayım. Üç ay önce erkek arkadaşımla birlikte olduk. Ama kan gelmedi. Sonra adet düzensizliği yaşamaya başladım. Korktum ve doktora gittim. Kızlığımın bozulmadığını söyledi. Bir ayda iki kere adet gördüm. Bu durum beni sıkıntıya sokuyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, hiçbir şey yapmayacaksın. Adet düzensizliği genç kızlarda çok olur. Bir kadın doğum uzmanına başvurursun. Ya da bizim komşu hocaya mail atarsın.

Neden zevk alamıyorum?

10 aylık evli kadınım. Evlendiğimden beri ilişkiye giriyoruz ama zevk almıyorum. Bunu eşime anlatamıyorum. Şimdi hamileyim. Bu durum düzelir mi? Doktora mı başvurayım?

CEVAP

Sevgili okurum, şu an tek düşünmen gereken bebeğin. Önce sağlıklı doğum yap. Doğumdan sonra 6 ay geçsin. ‘Kesin çözeriz’ vaatleri işe yaramaz ama yine de bir çözüm yolu bulunabilir. Olayın çözümünün yarısı en azından senin elinde. Takıntı yapma, acele etme, fantezilerden yararlanın. Ancak bu arada eşinin erken boşalması varsa, o da tedavi edilmeli. ‘Soğuk kadın yoktur ama kadının ateşini yakamayan erkek vardır’ sözü Freud’un. Zamanı geldiğinde hekime de eşinle birlikte gidin.

Paylaş

Bozuldu mu?

21 yaşındayım, cinsel organım 3 santim kadar kız arkadaşımın vajinasına girdi. Yatakta kan yoktu ama kız arkadaşım 1 saat sonra kan geldiğini söyledi. Acaba kız arkadaşımın bakireliği bozulmuş mudur?

CEVAP

Okurum, galiba yırtıldı. Kızlık zarı bozmak için 3 santim girmesi yeterlidir.

Bana ne oldu?

20 yaşındayım. İki hafta önce bir hayat kadınıyla birlikte oldum. Bir haftadır ağzımda yaralar, boğazımda iltihap ortaya çıktı. Çok kötüyüm. Acaba ben hastalık mı kaptım?

CEVAP

Değerli okurum, kesinlikle mikrop kaptın. Bir doktora gidip ağzını göstermenin ne gibi sakıncası olabilir?

Paylaş

Kesik var

Nişanlımla ilk kez ilişkiye girdik. Vajenin bitişinde 1 santimden bir kesik oluştu, 3 aydır kapanmadı. Nişanlım bu yüzden acı çekiyor. Ne yapmamız gerekiyor?

CEVAP

Okurum, sanırım bir jinekolog arkadaşımız gerek görürse ona dikiş atacak. Sıkıntınız da böylece ortadan kalkacak.

Büyür mü?

18 yaşındayım. Penisimin boyu 8 santim ve büyümez diye korkuyorum. İlaç ya da hormon tedavisi ile büyümesi sağlanabilir mi?

CEVAP

Değerli yavrum, bir üroloji uzmanına başvur, bir baksınlar bakalım. Biraz daha büyür diye düşünüyorum.

BÖYLE SORU YOK!

Paylaş

BÖYLE SORU YOK!

Hamileyse evleneceğim

Bir ay önce kız arkadaşımla ilişkiye girdim, 3-5 damla kan geldi. Kız arkadaşım adet gününün 15 gün geçtiğini söyledi. Hamile olabilir mi? Eğer hamileyse evlenmeyi düşünüyorum. Lütfen bana yardımcı olun.

CEVAP

Yahu bu nasıl evlenme teklifi? Kızın hayali var belki romantik bir teklif bekliyor. Boğaz’da “Benimle evlenir misin?” yazan pankart istiyor. Pastadan çıkacak yüzük, belki önünde diz çöküp gözlerine bakarak “Benimle evlenir misin?” demeni arzuluyor. Hiç ağzını aradın mı? Kızın hayallerini öğrendin mi? Sen gittin bir partiye. Baktın masada pasta var, herkes pastaya saldıracak gibi. Gözüne kestirdin bir kocaman dilim. “Aman şuna bir parmak atayım da benden başkası dokunmasın” dedin. Attın parmağı avazın çıktığın kadar bağırdın “Bu pasta benim” diye. Evet, artık o pasta senin afiyet olsun.

GÜNÜN SORULARI

Paylaş

GÜNÜN SORULARI

Sertleşmiyor

50 yaşındayım. Bir yılı geçti, prostat ameliyatı oldum, sertleşme sorunum var. Tedavi için ilaç kullanıyorum ama düzelme olmadı. Acaba ne yapabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, gece saat 24’ü gösterirken geçtin bilgisayarın başına. “Biraz sosyal medyaya bakayım” dedin. O site senin, bu site benim derken ekranda tuhaf tuhaf sayfalar açıldı. Baktın baktın, nefsin kabardı. Ama seninki kabarmadı. “Bu saatte doktora gidemem. En iyisi Haydar Hoca’ma yazayım” dedin. Yazarken de şevkin kaçtı, vurdun kafayı yattın. Ama bu işlerin uzaktan olmayacağını düşünemedin. Sen şimdi bu cevabı okuyunca telefonuna alarmı kur yoksa sadece o alarm gece 24’ten sonra çalar. O saatte de doktor ayağına gelmez.

Paylaş

Zevk alamadı

Sevgilimle tanışalı 10 gün oldu. İlişkimizin 7’nci gününde beraber olduk. Bana vajinamın çok geniş olduğunu söyledi. Bu yüzden alamıyormuş. Ben de ilişkiden zevk alamıyorum. Sizce vajinamın genişliğinden mi kaynaklanıyor? Erkek arkadaşım bekar, ben boşandım, bir çocuğum var. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Okurum, doğum yapan kadınlarda sıklıkla görülen vajina genişlemesinden söz ediyorsun. Kegel egzersizi yaparak bu durumu en aza indirebilirsin. Yeterli olmadığı durumlarda estetik cerrah bir meslektaşımdan yardım alabilirsin diye düşünüyorum. Herkesin başına gelebilir, hayatını olumsuz etkilemene değmez.

GÜNÜN SÖZÜ

Aslan krallığını etiyle onu besleyenlere borçludur. H. D.

haydar dümen cinsellik soru cevap

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.