Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (25 Ağustos…

Sarılınca sertleşiyor

Paylaş

Sarılınca sertleşiyor

18 yaşındayım. Sevgilime ne zaman sarılsam ya da onu öpsem cinsel organımda sertleşme oluyor. Kız arkadaşım karşı cinsel isteğim yok ama nedense sertleşme oluyor. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, cinsel organın sertleşip sertleşmemesi insanın iradesine bağlı bir şey değildir. Bir tür içgüdüsel mekanizma diyebilirsin. Yani yavrum; sertleşmese daha mı iyiydi? Sertleşsin diye eczane eczane dolaşıp paraları döksen daha mı keyifliydi? Bari şu doğanın işine karışmayın. Bozmakta ustasınız. Tekrar ediyorum doğallığına karışmayın.

Ergenliğe girmedim

Paylaş

Ergenliğe girmedim

18 yaşındayım. 1.60 boyundayım. Ben nedense ergenliğe girmedim. Kıllarım çıkmadı, cinsel organım da 10 santim. Haftada bir kez mastürbasyon yapıyorum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, bir endokrinoloji uzmanına git. Yani hastanedeki o branşa başvurman, şöyle bir elden geçmen iyi olur. Uzaktan görmeden karar vermek senin hayatını olumsuz etkileyebilir. Bence zaman kaybetme.

Anne olamaz mıyım?

Paylaş

Anne olamaz mıyım?

19 yaşında kızım. Günde 3-4 kez mastürbasyon yapıyorum. Bana anne olamayacağımı söylediler. Acaba bu doğru mu?

CEVAP

Sevgili okurum, bu konunun annelikle ilgisi yok. Klitoris orgazma saplanıp kalacaksın. Bunun zararı evliliğinde vajinal orgazma yakalayamamana neden olur. Sayıyı biraz azaltıver.

Moralimi bozuyor

Paylaş

Moralimi bozuyor

26 yaşındayım, 9 aydır nişanlıyım. Benim sorunum şu: Nişanlımla öpüşürken sertleşme oluyor ve hemen boşalıyorum. Bu da benim moralimi bozuyor. Nişanlıma doymuyorum, hep daha fazlasını istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, heyecandan sertleşiyor, heyecandan boşalıyorsun. Nişanlına doymaman çok doğaldır. Daha fazla istemen de doğal olabilir. Ama karşı tarafın buna verdiği yanıt önemli. Herhalde dengeleri o kuruyor. Bence de böylesi doğru. Keyfine bak.

Yorulmaya başladım

Paylaş

Yorulmaya başladım

Günde 3-4 kez mastürbasyon yapıyorum. Bu da ortalama 25 kere demek oluyor. Bu internet beni bitirdi. Ne kadar dinamik de olsam artık yorulmaya başladım. Diğer kızlarla beraber olunca boşalmak bilmiyorum. Bu sorun ileride evliliğimi etkiler mi?

CEVAP

Değerli okurum, evliliğinden öte, seni ve geleceğini etkiler. Tabii evliliğini de, tabii aile mutluluğunu da. Etkilemez mi bir düşün. Her gün 3 kere kafa çeksen, 3-5 yıl sonra ne hale gelirsin. Ben bu sunduğun mazereti yemedim. Peki haftada 3-4 sana az geliyormuş. Ben sana açık çek yazdı. Her gün bir kez yap, 6 ay sonra yeniden mailini bekliyorum.

Sorun kimde?

Paylaş

Sorun kimde?

18 yaşındayım. Penisimin boyu 16 santim. Kız arkadaşım cinsel organımın boyunun kısa olduğunu söylüyor. Kız arkadaşımda mı bir sorun var yoksa bende mi?

CEVAP

Değerli okurum, ben kız arkadaşını bilgilendirmek isterim. Elimde olsa ona uzun uzun anlatırım. Kızımız neye göre karar veriyor? Senin psikolojinle neden oynuyor? Penisin normalin normali. Bunları kafana takma. kendini üzme.

Nefret ediyorum

Paylaş

Nefret ediyorum

18 yaşında kızım. Erkek arkadaşım benimle birlikte olmak istiyor. Ben erkeklerden ve penislerinden nefret ediyorum. Sizce bu doğal bir şey mi?

CEVAP

Sevgili kızım, cinsel organ konusunda haklısın. Sihirli bir değnek gibidir. Kimilerini sevindirir, kimilerini sinirlendirir. Zamanla alışırsan bulursun çözümünü. Ne Ben bildiğimi derim, bildiğimi söylerim. Yaşın biraz daha büyüsün, duygularına dokunma, biraz daha uyusun.

Ciddi düşünüyor

Paylaş

Ciddi düşünüyor

23 yaşındayım. Kız arkadaşım benden 3 yaş büyük. Onunla 1 hafta önce cinsel ilişkiye girdik. Operasyon geçirdiğini ve kızlığının bozulduğunu söyledi. Böyle bir şey olabilir mi? Bir ay oldu tanışalı ve benimle ciddi ilişki düşünüyor.

CEVAP

Değerli okurum, pek çok nedenden dolayı operasyonla kızlık zarı bozulmuş olabilir. Neyin peşindesin? Ölçüm hataları yapıyorsunuz. Al eline cetveli, kalemi kızın ruhunu ve beynini ölç. Ufak bir hassas terazi ile tart. Ne bulduysan bana bildir. Ben sana bilimin sesini duyuracağım.

Düşününce boşalıyorum

Paylaş

Düşününce boşalıyorum

22 yaşındayım. Erken boşalıyorum, sadece 1-2 dakika sürüyor. Cinselliği düşününce çabuk boşalıyorum, aklıma getirmezsem biraz daha uzun sürüyor. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, psikolojik, heyecan ve antrenmansızlık. Şimdilik hiçbir doktora başvurmayacaksın. Bu konu bir tedavi sürecine bağlı. Varsayalım ki yemek iştahın yok. Doktor da sana iştah şurubunu verdi. Onu deneyeceksin ama ortada yemek yok, tıpkı bunun gibi. İdaret et, sürekli bir partner bulunca hangi uzmanı kafana yatıyorsa ona git.

Ağrı yapmıyor

Paylaş

Ağrı yapmıyor

23 yaşındayım, 5 aydır cinsel organımda 7 santimlik bir büyüme ve şişkinlik oldu. Morluk ya da ağrı yapmıyor. Ne olur bana bu konuda yardımcı olun.

CEVAP

Okurum, benim ilgi alanıma girmiyor. Ama uzmanına gidip ultrason tetkiti yaptırman da iyi olur. Böylece büyümenin kaynağı bulunur. Eğer fizyolojikse yapılacak bir şey yok. Bu raporun sonunda bana yeniden dönersen daha kesin bilgiler veririm.

BÖYLE SORU YOK!

Paylaş

BÖYLE SORU YOK!

Film izlerken sorun yok

30 yaşındayım. İlişkide sertleşme olmuyor. Haftada 3 defa mastürbasyon yapıyorum. Bazen hiç yapmıyorum ama video izlerken sertleşmede hiçbir sıkıntım yok. Arada kız arkadaşımla konuşurken sertleşme oluyor. Ama iş cinsel ilişkiye gelince olmuyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli olurum, erkeklerin korkulu rüyası bir sorun seninki. Ancak tedaviyle ve alışkanlıklarını değiştirerek bu işin üstesinden rahatça gelinebilir. Ergenliğinden beri kendini mastürbasyon ve porno filmlere adadığından dolayı, kız arkadaşına transfer olmakta sorun yaşıyorsun. Bu yüzden, tüm bu yaptıklarını haftada 1-2 defaya indirmen gerekiyor. Ayrıca bir uzmana başvurduğunda çekilecek dopler sonucunla daha net bir çözüm sunulabilir. Şimdiden acil şifalar dilerim.

GÜNÜN SORULARI

Paylaş

GÜNÜN SORULARI

Ne sıklıkta mastürbasyon yapalım?

Sürekli masturbasyonun zararlarından bahsediliyor. Sizce ne sıklıkla mastürbasyon yapmalıyız?

CEVAP

Değerli okurum, hep dediğimiz gibi cinsel dürtüler doyum ister. Ancak çikolata yemek ne kadar zevkli ve tatmin edici olsa da aşırıya kaçmak, yani her gün koca bir paketi yemek zararlıdır. Kilo aldırır ve şekeri yükseltir. Cinsel doyumlar da böyledir. Haftada 1 ya da 2 kere uygun olanıdır. Fazlası, enerjinin sadece bu yönde tüketilmesi anlamsız ve zararlıdır.

Paylaş

İlişkide heyecan basıyor

26 yaşındayım, 5-6 yıl önce 2 kez ilişkiye girdim, başarılı olamadım. O zamandan beri ilişkiden çekiniyorum. İlişkide heyecan basıyor, titriyorum. Doktora gitmek istemiyorum, başka çözüm yok mu?

CEVAP

Okurum, evet ipin ucu heyecanın elinde. Dozu yükselince titriyor, organı da mum gibi eritiyor. Oysa seni bir uzmanlar kuruluna soksak ‘Sağlam’ raporunu alırsın. Şaşırır “Öyleyse bu neden böyle?” dersin. Geçen günlere üzülürsün, rapora da sevinirsin. Eğer kafana takmaz, heyecanına heyecan katmazsan yollar asfaltlanır. Ama yol işaretleri yok. Bu da seni şaşırtır. Bu işaretlerin ilki zaman, ikincisi bir süre beraber kalabileceğin insan, en iyisi karın. İşte o zaman, bu sorunun devam ederse heyecanlı, bir mail gönderir “Yetiş Haydar Hocam” dersen, hiç üzülme yanındayım.

GÜNÜN SÖZÜ

Ömür uzun da olsa kısa da olsa biter. Bitirmek istemeyen insanlık ormanına bir fidan diker. H.D.

haydar dümen cinsellik sağlık

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.