Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (22 Ağustos…

Paylaş

Acaba hamile miyim?

20 yaşında kızım. Sevgilimle birkaç ay önce ilişkiye girdik. Birkaç gündür midem bulanıyor. Adet günüm gecikti. Cinsel ilişkiye giriyoruz ama bende isteksizlik var. Acaba hamile miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, olabilir. Biraz daha bekle. Tabii olmayabilir de. Bir süre sonra test yaptırırsınız, gerçek ortaya çıkar.

Yapmıyorum

21 yaşındayım, 4 aydır hiç mastürbasyon yapmadım. Arkadaşım bu işten zararlı çıkacağımı söylüyorlar. Korkar oldum, ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, bu tür perhizlerin bazen olumsuzluklar olabiliyor. İleride zorluk çekmeni istemem ama yine de sen bilirsin.

Paylaş

Kızlığı bozuldu mu?

Bir ay önce kız arkadaşımla ilişkiye girdik. Ancak sevgilimin adet günüymüş. Penisimde kan vardı. Acaba kızlığı bozuldu mu? Kız arkadaşım ilişki sırasında çok acı çektiğini söyledi. Ben zorlanma hissetmedim. Ne olur bize yol gösterin.

CEVAP

Okurum, sanırım gelen kan büyük bir olasılıkla adet kanıydı. Zar bozulmuş da olabilir. İhtimal ve hesaplar üzerine ben ‘Bozulmadı’ yönünde oyumu kullanıyorum. Kesin durum bir jinekolojik muayeneden sonra anlaşılır. Bana göre ona da gerek yok. Zaten olan olmuş. Herkes yolunu almış. Gerisini siz bilirsiniz.

Konuşamıyorum

18 yaşındayım. Kızların yanında çok çekingenim. Acaba neden böyle oluyor? Hiç konuşamıyorum. Konuşsam bile saçmalarım diye korkuyorum.

CEVAP

Yavrum, bana göre konuş ve saçmala. Hayatın bir kıza, 5 kıza, 10 kıza bağlı değil ki? Antrenmanlarını yap. Alışırsın. Günün birinde, çok iyi konuştuğun zaman bir kız arkadaşınla flört yaşarsın. Bunları gençlerin yaşaması gereken gelişim sürecinin serüvenleridir. Biraz akıllı, biraz vicdanlı olmak insanlığınızı da belirler. Bundan sonrası sizin hayat yolunuzdur. Bunu iyi kullanın.

Paylaş

Eşimle aram kötü

39 yaşındayım, 8 yıllık evliyim. İlişkiye girdikten 1 dakika sonra boşalıyorum. Bu yüzden eşimle aramız kötü. Evlenmeden önce hiç böyle bir sıkıntım yoktu. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, tedavisi var. Ama bire bir uzmanla karşılaşman gerekiyor. Hemen sonuç alamazsan çaresizim diye karamsarlığa kapılma. Onu biz çözeriz.

Acaba anlar mı?

Sevgilimle sevişirken ilişkiye girdik. Benim kızlığım bozuldu. İleride evlendiğim zaman eşim kız olmadığımı anlar mı? Kızlık zarını diktirmek şart mı?

CEVAP

Sevgili okurum, evlenme aşamasına gel bir. Önünde aylar mı var, yıllar mı bilemeyiz. Evleneceğin kişinin dünya görüşü de önemli. Bazı kızlık zarlarının esnek olduğunu da evleneceğin kişi biliyor ve içine sindiriyorsa, belki seninki de esnektir? Yani böyle de diyebilirsin. Çok zor durumda kalırsan da diktirebilirsin. Ama bunları düşünerek de moralini bozma. Bir çıkış noktası elbette bulunacak.

Paylaş

Zorluk çekiyorum

27 yaşındayım, ilişki sırasında ereksiyon sorunu yaşıyorum. Günde 6-7 defa ilişkiye giriyorum ama doymuyorum. Penisimin boyu 22 santim. Kız arkadaşlarım acı çektiklerini söylüyorlar. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, penisinin boyuna yapılacak bir şey yok. Kızlarla her gün 6-7 defa cinsel ilişkiye girmeni anlayamadım. Nereden, nasıl, kiminle? Herkes seni hazır mı bekliyor? Bu yaştaki adamın bir kız arkadaşı olur, çapkınlık yapmak marifet değil, bunu hiç unutma. Ardında yaralı kalpler bırakma.

Zevk almıyorum

Penisim 9 santim. 15 santim olması için ne yapmalıyım? Mastürbasyon yaparken hiç zevk almıyorum. Bunun nedeni ne olabilir?

CEVAP

Yavrum, zaman onu büyütecek. 18-20 yaşına kadar büyür o. Bırak kendi haline. Ona sen değil, doğa karar verir. Ne kadar büyüyecekse o kadar büyür. Ama senin dediğin de olur, hiç üzülme. Kilo da alma.

Paylaş

Kızlık zarım yırtıldı mı?

20 yaşında kızım. Sevdiğim erkekle ileri gittik. İlişkimiz bitince iç çamaşırımda kan olduğunu gördüm. 1-2 gün geçmesine rağmen acı çekiyorum. Arada bir olsa da kan geliyor. Acaba kızlık zarım yırtılmış mıdır?

CEVAP

Sevgili okurum, kızlık zarı en azından zedelendi. Belki yırtıldı. Zar bu. Canı isterse, yırtılmak isterse yırtılır. Esnekse canı istemezse yırtılmaz. Bunu böyle bilin ona göre davranın.

Sevgilim hamile mi?

22 yaşındayım. Üç yıldır birlikteliğim var. Son 1 yıldır kız arkadaşımla ilişkiye girmeye başladık. Bu aralar kız arkadaşımın midesi bulanıyor. Ama ben hiç vajinasına boşalmadım. Acaba kız arkadaşım hamile kalmış olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, bacak arasına akan meniden kızlar gebe kalabilir. Şu anda uzaktan karar vermek zor. Adetini görmezse 15-20 gün sonra bir test yaptırırsınız durum anlaşılır.

Paylaş

Alay ediyorlar

18 yaşındayım. Bizim buralarda yabancı kızlar çok. Onları çok arzuluyorum. Ama penisimin boyunun 13 santim olması buna engel oluyor. Sürekli alay konusu oluyorum. Zor durumdayım. Yol gösterin.

CEVAP

Değerli okurum, cinsel organın normaldir. Şu santimetrelerin yakasından düşün artık çocuğum.

BÖYLE SORU YOK!

Paylaş

BÖYLE SORU YOK!

Yarıda kalıyorum

55 yaşındayım, 1.68 boyunda, 82 kiloyum. Şeker 110, kolesterolüm var. Eşimle son 1 yıla kadar iyi ilişkimiz vardı, karşılıklı boşalıp tatmin oluyorduk. Son zamanlarda ise iştahla ilişkiye başlıyorum ama penis sönüyor, yarıda kalıyorum. Karım da yarıda kalıyor. Ne yapmamız gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, biraz fazla kilon var. Hem genel sağlığın hem de cinsel sağlığın için kilo vermeniz senin için büyük fark yaratacaktır. Önünüzdeki uzun yılların mutluluğu için biraz spor yapman aslında işten bile değil. Ereksiyon problemine gelirsek, bir uzmana görünmek atacağın en doğru ve sağlıklı adım olur. Bu yaşlarda baş gösterme olasılığı yüksek olan bu problemlerin tedaviyle çözümü doktorlardan.

GÜNÜN SORULARI

Paylaş

GÜNÜN SORULARI

İlişkiye girince enerjim artıyor

33 yaşındayım. Birçok kız arkadaşım var. İlişkiye girmezsem kendimi çok kötü hissediyorum. Girersem enerjim artıyor. Bana bir çözüm bulun.

CEVAP

Değerli okurum, yaşın artık iyi bir durumda. İşin gücün vardır sanırım, birçok kız arkadaşın olduğuna, onlarla vakit geçirebildiğine göre. İşte rapor: Evleneceksin diyorum. Al karını koynuna, gelme kanının oyununa. Enerjini ailene, çocuklarına sakla. Her gördüğün kadının önünde atma takla. Kendinin ve soyunun adını da pakla.

Paylaş

Orgazm taklidi yapıyorum

30 yaşındayım, 5 yıllık evliyim, bir çocuğum var. Severek evlendik, düzenli bir cinsel hayatımız var. Eşim cinselliğe çok düşkün. Ben istekliyim ama düşkün değilim. Son 1 yıldır iyice isteksizim, Orgazmı hiç yaşamadım. Kocam üzülmesin diye yıllardır orgazm taklidi yapıyorum. Ondan da çok sıkıldım. Niye istekli olamıyorum?

CEVAP

Sevgili okurum, iş baştan yanlış başlamış. Eşin sanırım sadece cinsel organına odaklanmış. Ve cinsellik çiçeği daha açmadan solmuş. Ama temel yapı iyi, en azından istek duyuyorsun, orgazm için hevesleniyorsun. Birçok kadın gibi senin cinsellik kimliğinde de orgazm olma güçlüğü gizli. Bu durumda olayı aşabileceğini sanmıyorum. Belki eşinle birlikte profesyonel yardım alabilirsiniz. Birtakım çıkış noktaları ararsınız. Çünkü bu ilişki yaşam boyu sürmez. Bir yerden patlak verir.

GÜNÜN SÖZÜ

Hayatın ekseni sevgi değildir, o sadece süsüdür. H.D.

haydar dümen cinsellik soru cevap

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.