Popüler Şirket, Bu NFT Coin’i Seçti: Fiyatı Sıçradı!

Önde gelen bilet hizmeti Ticketmaster artık Flow Blockchain’i aracılığıyla canlı etkinlikler için NFT’ler yayınlayacak. Gelişmenin ardından NFT coin FLOW sıçrama yaşadı. İşte detaylar…

Ticketmaster NFT’leri

Bilet endüstrisi devi Ticketmaster, altı aylık sessiz bir pilot programın ardından NFT alanına resmen girdi. Ticketmaster kullanan etkinlik organizatörleri artık canlı etkinliklerden önce, sırasında veya sonrasında NFT’ler yayınlayabilecek. Basın açıklamasına göre, Ticketmaster’ın amacı, hayran yolculuğu boyunca benzersiz entegrasyonların kilidini açmaktır. Ticketmaster, ilk olarak 2021’de NFL bilet sahiplerine sanal bilet olarak NFT’lerini yayınlamak için Polygon ile ortaklık kurmuştu. Ancak bu yıl şirket, Flow Blockchain’ini benimsemeyi seçti. Super Bowl LVI biletleri sahiplerine verilen 70.000’den fazla NFT koleksiyonuyla bu ortaklığı denedi.

Ortaklık, NFT’leri 100 seçkin oyunun katılımcılarına yayınlama planları ile bu NFL sezonuna kadar uzanacak. Bazı NFT’lerin ünlü toplantıları veya sadakat ödülleri gibi çeşitli avantajlarla gelmesi beklenirken, diğerleri sadece dijital koleksiyonlar olacaktır. Ticketmaster, son altı ayda NFT işlevselliğini sessizce devreye soktu. Bildirildiğine göre bu dönemde beş milyondan fazla NFT bastı. Pilot programdaki kişiler ve organizatörler arasında Apollo Tiyatrosu, rock grubu The Black Crowes ve şarkıcı-söz yazarı Gavin DeGraw yer aldı.

NFT coin FLOW, ortaklık haberi ile sıçradı

Flow, spor ve spor temalı hatıra eşyalarına verdiği önemle NFT pazarında önemli başarılar elde eden Andreessen Horowitz destekli Dapper Labs tarafından inşa edilen bir Blockchain’dir. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Dapper Labs’ın projeleri arasında NBA Top Shots, NFL All Day ve UFC Strike yer alıyor. Ticketmaster, dünyanın en büyük bilet hizmetlerinden biridir ve Amerikan spor pazarlarının büyük bir kısmına hakimdir. Flow tokenı, ortaklık haberleri ile yüzde 7,5 arttı. Ancak yazım sırasında hafif bir geri çekilme yaşadı. 2.15 dolardan 1.99 dolara geriledi.

Ortakları arasında Ulusal Futbol Ligi (NFL), Ulusal Basketbol Birliği (NBA), Ulusal Hokey Ligi (NHL), WWE var. Blockchain’lerin yeni bir bilet endüstrisinin bel kemiğini oluşturacağı defalarca söylense de, Ticketmaster şimdiye kadar satın alınan en büyük endüstri oyuncusu. Dapper Labs, Amerikan spor ligleriyle olan marka ilişkisinden daha fazla yararlanmak için rahat bir konumda duruyor.

Popülaritesi ABD ile sınırlı olsa da, NFL, 2019’daki pandemi öncesi yüksekliğinde yıllık 15 milyar dolardan fazla gelir elde eden Amerikalı izleyiciler için devasa bir eğlence markasıdır. NFL, genel bir operasyon olarak topluca yaklaşık 132 milyar dolar değerindedir. Son olarak, bu hareket, hem NFL hem de Ticketmaster for Web3 teknolojilerinin artan ilgisine işaret ediyor gibi görünüyor. Örneğin, bu yılın başlarında Super Bowl LVI İlk Yarı Gösterisi, Oculus kullanıcıları için Metaverse tarzı sanal gerçeklik katılım seçeneklerini içeriyordu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.