Perulu aktör bu sefer de Brüksel’de ağaç ile “evlendi”

Başşehir Brüksel’de bulunan bir parktaki ağaçla evlenen aktör ve aktivist Richard Torres, düzenlediği evlilik merasiminde Peru’nun adetlerini uyguladı. Torres, merasime pirinç, çeşitli meyveler, çiçekler, hatta bir yüzük getirdi, ayrıyeten ağaca gelinliği andıran beyaz bir kumaş astı.

Evlilik merasiminden manzaraları toplumsal medya hesabından yayınlayan Torres, ağaçla evlenmesini tabiatın korunması için yaptığı eğlenceli ve sembolik bir aksiyon olarak kıymetlendirdi.

Torres, “Yardım istemek için Belçikalı bir ağaçla evlendim. Biz beşerler dünyada tabiatı tahrip ediyoruz. İvedilikle ağaçlarımızı kurtarmak zorundayız. Yeryüzündeki tüm bayan, erkek ve çocuklardan talebim ağaç dikmeleri. Dünya bizim tek meskenimiz ve şu anda büyük tehlike altında.” dedi.

Daha evvel de Meksika, Arjantin, Kolombiya, Brezilya, Küba üzere ülkelerde “ağaçlarla evlenen” Torres, 2013’ten bu yana ormanların tahrip edilmesi, iklim değişikliği, global ısınma üzere etraf sıkıntılarına dikkati çekmek için çalışıyor.

Torres, Avrupa ülkelerinde “evliliklerini sürdürmek”, Brüksel’den sonra Paris, Berlin ve Floransa üzere kentlere giderek benzeri aksiyonlar yapmak istiyor.

Peru’daki “Dünyanın Yeşil Kalpleri” isimli bir sivil toplum kuruluşunu da yöneten Torres, dünyanın çeşitli kentlerinde 100 evlilik merasimi düzenleyerek Guinness Rekorlar Kitabına girmeyi hedefliyor.

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.