Pandora Kitabevi Beyoğlu şubesi kapanıyor

Beyoğlu’nun esaslı esnafları birer birer kepenk kapatmaya başladı. Ekonomik kasvetler sebebiyle kepenk kapatan esnafların ortasına Beyoğlu’nun esaslı kitapevlerinden Pandora da katıldı. Haberi toplumsal medya hesabından araştırmacı müellif Lider Kaya duyurdu.

Kaya paylaşımında, “Yahu bir keyfim ayda bir iki sefer yeni çıkan kitaplara Cağaloğlu’nda Ana dağıtımda, İstiklal’de Pandora’da bakmak ve ilgi alanıma girenleri satın almaktı. Üç gün evvel Ana dağıtım Üsküdar’a taşındı. Şimdide Pandora Beyoğlu’nu bırakıyor !!! Huduttan ağlayacağım” sözlerini kullandı.

Gerçek Gündem’de yer alan habere nazaran; Pandora Kitabevi 2014 yılında bulunduğu binanın otele çevrilecek olması nedeniyle bir sefer daha kapanma tehlikesi ile karşı karşıya gelmişti.

Kitabevinin Nişantaşı’ndaki şubesinin ise devam edeceği söz edildi.

DENİZLER KİTABEVİ DE KAPANMIŞTI

Beyoğlu’nda geçen sene tarihi yerlerinden Denizler Kitabevi ekonomik nedenlerle kapılarını kapatma kararı almıştı. Tarihi kitabevi Kuledibi’ndeki yeni yerine taşınmıştı.

Lebon Pastanesi ise ekonomik nedenlerle 31 Aralık’ta kapatma kararı almış, İstanbulluların ağır ilgisi üzerine kararından vazgeçmişti. Pastane ile mülk sahibi ortasında tahliye davası sürüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.