MHP Genel Lideri Bahçeli: 2023 yılında adayımız muhakkak kararımız nettir

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından satır başlıkları;

2023 yılında yapılacak milletvekilliği genel seçimlerinin birinci açık hava toplantısını Sivas’ta yapıyor, kampanya devrini buradan başlatıyoruz.

Cumhuriyete giden yolun birinci adımı nasıl bu vilayette atılmışsa, biz de benzeri bir adım atıyoruz. Cumhuriyet’in 100.yıl dönümüne hakikat yürüyoruz. Yürüdükçe hainleri titretiyoruz. Bizim sıkıntımız Türkiye’nin istikbalidir. Kaygımız ulusal bekamızdır.

Zaman değişse de oyun birebirdir, alçaklığın şemasında değişiklik görülmemiştir. Zalimler Cumhuriyeti’mizin ilanına mahzur olamadılar. Bin bir felaketi göğüsleyen vatan ve millet sevgisine ziyan veremediler. Ne yapsalar boştur. Çünkü bağımsızlık Türk milletinin yazgısıydı.

2023 adayımız muhakkak kararımız nettir. Gizleyecek, saklayacak bir şeyimiz yok.

Çiğ süt içmedik ki karnımız ağrısın, zillete tevessül etmedik k istikametimiz şaşsın. Nasıl görünüyorsak oyuz. 2023 yılına hazır mısınız?

Zilleti bu aziz millete reva görenlerle çabaya var mısınız? Türkiye’nin önünü kesmek isteyen 6’lı masaya hesap soracak mısınız?

Sivas’ın haykırışı her şeye bedeldik. 2023 yılında adayımız belirli, kararımız nettir.

1 buçuk yıldır kararsız davrananlar varsın birbirlerine kazık atıp dursunlar, kimin aday olacağını belirlemek için düşmanlarından icazet alıp dursunlar. Milletimize nasıl bir gelecek vadettiğimiz apaçık ortadadır.

Hedefimiz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açık orta farkla tekrar seçilmesidir.

TERÖRLE DÜŞÜP KALKANLAR BİZE YAKLAŞAMAZ

Türkiye düşmanlarıyla düşüp kalkanlar bizimle olamaz. Terör örgütleriyle iç içe olanlar bizimle aşık atamaz.

Türk ve İslam bedellerine şaşı bakanlar yanımıza bile yanaşamaz.

Cumhur İttifakı muzaffer geçmişimizi müstesna bir geleceğe taşımanın ileri atılan bayraktarıdır. Allah’ın müsaadesiyle Türkiye maksada varacaktır.

BAŞARMAYA YEMİN ETTİK

Allah şahittir ki başarmaya yemin ettik. Bedelli vatandaşlarım. Fikriyatımızı ve siyasetimizi kontrol altında tutan sıkı bir Allah korkusu ile çabamızı sürdürüyoruz. Milletimize hizmet aşkıyla yoğruluyoruz.

‘2023 YILINDA ADAYIMIZ MUHAKKAK, KARARIMIZ NETTİR’

6’lı masaya hesap soracak mısınız? Bu evet’ler zalimlere, zillete düşenlere ve müessir bir tokattır. Fazla kelama gerek yok. Sivas’ın haykırışı her şeye bedeldir. İrademiz önümüzü aydınlatıyor, şevkimizi artırıyor. 2023’te adayımız muhakkak, kararımız nettir. 1,5 yıldır kararsızlık içindekiler varsın masalara yüz sürsünler. Varsın birbirlerine kazık atıp dursunlar. Kimin aday olacağını belirlemek için düşmanlarından icazet alsınlar. Milletimize nasıl gelecek vaad ettiğimiz apaçık ortadadır. Gizleyecek saklayacak hiçbir şeyimiz yok. Utanacak sıkılacak hiçbir alaka ağımız da yok. Zira biz haktan yana, halktan, hakikatten yanayız.

‘HEDEFİMİZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I AÇIK ORTA FARKLA TEKRAR CUMHURBAŞKANI SEÇİLMESİ’

Vakit yaklaşmakta, çember daralmaktadır. Cumhurbaşkanı adayımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Gayemiz sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı açık orta farkla tekrar Cumhurbaşkanı seçilmesi, TBMM’de vekil sayısı ile çok güçlü bir MHP kümesinin ve Cumhur İttifakı’nın tecelli etmesidir.

Kılıçdaroğlu vali ile kaymakamları tehdit edip iç isyana oynuyor. Bu kişi emperyalizmin kılıcını sallıyor, erdemsizliği uçurumun tabanında dolaşıyor, başka ortaklarından ise bir ses çıkmıyor.

“KILIÇDAROĞLU EMPERYALİZMİN KILICINI SALLIYOR”

Kılıçdaroğlu valileri, kaymakamları tehdit ediyor. Vatandaşlara borçlarınızı ödemeyin, otomobil almayın davetleri yapıyor. Emperyalizmin kılıcını sallıyor. Erdemsizliğin, uçurumun tabanında dolaşıyor. Ne tuhaftır ki öteki zillet ortaklarından hiçbir itiraz duyulmuyor. Altılı ganyanın beş parti lideri Kılıçdaroğlu’nu kesinlikle sorgulamalıdır.

Sivas’tan soruyorum; 6 defa toplanmalarına karşın bir aday için bile uzlaşamayan bir curcunanın Türkiye’ye bir hizmeti dokunabilir mi? Böylesi bir çarpıklık nerede görülmüştür? Eskinin parlamenter sistemi dışında tek bir projeden bahsedemeyen bu ittifak akıl ve siyaset felci yaşıyorlar.

ENFLASYONLA UĞRAŞ MESAJI

Zillet İttifakı siyasi felç geçiriyor, ne yapacaklarını bilmiyorlar. Kelamları temelsiz, niyetleri berbattır.

Enflasyon canavarının başı kesinlikle ezilecek, bugün az yiyen yarın çok yiyecektir.

Biz siyasi, ekonomik ve diplomatik yükselişi ile Türkiye’ye takviye olacağız. Cumhur İttifakı çiftçinin, memurun, emeklinin, mazlum gönüllerin can beraberidir. Bizde palavra yok gerçek vardır. Cumhur İttifakı’nın adayı muhakkak, kararı nettir. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk milletinin takdiri ile tekrar cumhurbaşkanı seçilecektir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.