Lider Trader, Çöküşte Satın Aldığı 10 Altcoin’i Duyurdu!

‘Wolf of All Streets’ kripto traderı Scott Melker, tam olarak bunun gibi piyasa ortamları için %15 nakit tahsisi tutuyor ve geçen hafta yakaladığı 10 altcoin projesini paylaşıyor.

Usta trader, LUNA olayında dolaylı zarar etti

En deneyimli kripto traderları ve kripto yatırımcılarından bazıları, yalnızca bir ay önce 33 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan Terra ekosisteminin patlamasına kapıldı. “Wolf of All Streets” olarak da tanınan kripto traderı Scott Melker, ilk on tokenin dışında kalmasına rağmen dalgalanmanın etkilerinden kaçınmayı başaramadı. Melker, şunları söylüyor:

LUNA veya UST’yi asla satın almadım veya tutmadım. Bununla birlikte, kitlesel olarak satın alan hedge fonlarına yatırım yaptım. Dolayısıyla orada açıkça kayıplar yaşadım. Ve ne yazık ki, bir fona yatırım yaptığınızda, onların işi sizin için yaptığını varsayıyorsunuz.

Neyse ki Melker için, riskten korunma fonu, dikkatle oluşturulmuş, çok çeşitlendirilmiş bir portföyün yalnızca küçük bir parçasıydı. Melker, Mayıs 2021’de verdiği bir demeçte, “İşlemimin zirvesindeyken bile kendimi önce ve her zaman bir yatırımcı olarak gördüğüm konusunda çok, çok net olmalıyım. Bana kim sorarsa, trade yapan bir yatırımcı olduğumu söylerim” demişti.

“İnsanlar asla geri gelmeyecek altcoin projelerinde çok para kaybedecekler”

Melker, günlük bülteni aracılığıyla kitlelere piyasada uzmanlık sağladığı kripto trade’ine bakış açısıyla tanınıyor. Yine de portföyünün %70’ini uzun vadeli holdinglere, %15’ini nakit ve %15’ini alım satıma tahsis eden bir yatırımcı yaklaşımını benimsiyor. Melker, “Bu tahsisi boğa piyasasında veya ayı piyasasında tutmayı seviyorum” diyor.

Şu anda Melker, kriptonun bir ayı piyasasının derinliklerinde olduğuna ve iş modellerini sürdüremeyen veya aşırı derecede abartılmış kripto projelerinin kitlesel olarak yok oluşunu görebilecek bir noktaya ulaştığına inanıyor. Melker, “İnsanlar muhtemelen asla geri gelmeyecek projelerde çok para kaybedecekler, ancak bu herhangi bir balonun doğası bunu gerektirir” diyor.

Scott Melker: Yatırım için düşük tamamen görecelidir

Ancak Melker, bu gibi zamanlar tam olarak yatırımcıların dipten satın almak için bu para tahsisine ihtiyaç duyduğu zamanlar olduğunu söylüyor ve şu şekilde detaylandırıyor:

33.000 dolardan Bitcoin aldım; 30.000 dolar; 28.000 dolar; 26.000 dolar. Hepsi bu dalıştan. Ben de burada Ethereum satın alıyorum ve şimdi bir noktada, aslında daha fazla dengeleyeceğim. Çünkü elimde tuttuğum kuru tozu sırf bu nedenle kullanıyorum.

Melker, özellikle düzenleyiciler piyasaya lazerle odaklandığında, Terra ekosisteminde olanların kripto için korkunç bir optik olduğunu söylüyor. Ancak yatırımcıların artık algoritmik stablecoin’lere gözleri sonuna kadar açık bakacağı için, bunun ekosistemi de güçlendirdiğine inanıyor. “Piyasayı gerçekten havaya uçurmadı,” diyen Melker, bunun son olduğunu da düşünmediğini ekliyor. Melker, şöyle devam ediyor:

Düşük tamamen görecelidir. Bu yüzden, daha da düşse bile, bu bölgeden satın almanın uzun vadede meyvesini vereceğini düşünüyorum.

Melker, sepetini Bitcoin ve bu altcoin projelerinden doldurdu

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere geçen hafta, olumsuz duyguların dibe vurduğuna işaret edebilecek bir dizi potansiyel sinyal getirdi. Melker, Bitcoin için şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bitcoin 25.000 dolara düştü. Ve sonra bazı büyük, büyük hacim ve talep devreye giriyor ve fiyatı 2021 yazının en düşük seviyesi olan 28.600 dolar civarında geri çekiyor. Bana göre bu çok iyi bir sinyaldi, en azından şimdilik dip geldi.

Bu süre zarfında, Melker atladı ve ağırlıklı olarak mevcut pozisyonlarını doldurdu: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Elrond (EGLD) satın aldı. Melker, altcoin yatırımlarındaki mantığı şu şekilde açıklıyor:

Tüm koşu boyunca hiç Solana’ya girmedim. Ve böylece yolda giderken 116 dolardan Solana almaya başladım. Yani bunun tanrısal bir hareket olduğunu iddia etmiyorum. Onu 116 dolardan satın aldım, sanırım 80’ler, 80 ila 82 dolar ve sonra 50’lerin ortaları civarında, çünkü 10 yıl boyunca elimde tutmak istiyorum.

Melker, hisse senedi tarafında ise, Coinbase (COIN), Uber (UBER) ile daha fazla Amazon (AMZN) ve Apple (AAPL) aldı. Melker, “Muhtemelen şu anda tarihteki herhangi bir ETF’nin en olumsuz duyarlılığına sahip olan bir Ark (ARKK) satın aldım” diyor.

Melker’in geçen yılki boğa rallisinde benimsediği yaklaşımlardan biri, en iyi metaverse veya NFT projelerini seçmeye çalışmak yerine kripto ekosisteminin temel yapı taşlarına, katmanlara yatırım yapmaktı. Melker, şimdi bu katmanların çoğunun ana akım benimseme için ölçeklenemeyeceği ve ikinci katman ölçeklendirme çözümlerinin devreye girmesi gerekeceğinin netleştiğini söylüyor ve şunları ekliyor:

Ben Polygon’da (MATIC) uzun vadeli bir yatırımcıyım. Sahip olduğum başka ilginç bir Metis (METIS) var. Ancak ikinci katmanları o kadar fazla almıyorum. Ancak bu kesinlikle bir sonraki aşamada yoğun olarak odaklanacağım bir alan.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.