Kuşadası’da şenlik heyecanı: Hayat Sokakta

Kuşadası Sokak Şenliği başladı. Kortej yürüyüşü renkli imgelere sahne oldu. Light in Baylon’un performansı Adalılar’a hoş bir gece yaşattı.

Kuşadası Belediyesi ile Kuşadası Altın Güvercin Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) tarafından düzenlenen Kuşadası Sokak Şenliği başladı. Ege’ye ve Kuşadası’na has yöresel lezzetleri sokak müziği, sokak sanatları ve sokak cümbüşü ile birleştirerek kentte 12 Haziran gecesine kadar karnaval havası estirecek olan Kuşadası Sokak Şenliği’nin açılışı nedeniyle Kısmet Kavşağı ile İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı ortasında bir kortej yürüyüşü gerçekleşti.

Derneklerin, vakıfların, dans okullarının, jonglörlerin, orkestraların ve şov topluluklarının birbirinden enteresan ve renkli kostümlerle katıldığı kortej yürüyüşü büyük ilgi gördü. Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel’in de KUSAV Lideri Levent Köylü, Ayhan Sicimoğlu,  ile birlikte yer aldığı şenlik yürüyüşü, kentte yaşanacak olan şenlik coşkusunun birinci sinyallerini verdi.

“TÜRKİYE YENİ BİR ŞENLİK KAZANDI”

Kuşadası Sokak Şenliği’nin birinci günü ünlü sokak müziği kümesi Light in Babylon konseri ile devam etti. Konser öncesinde konuşan Lider Ömer Günel, Kuşadası’nda bir unsur daha imza atmanın memnunluğu içerisinde olduklarını belirterek “Festivaller kenti Kuşadası olarak yeniden kendimize yakışanı yapıyor ve çağdaş bir turizm kenti olmanın gereği olarak ‘Kuşadası Sokak Festivali’ markasıyla lezzeti, sanatı, müziği ve eğlenceyi sokağa taşıyoruz. Yalnızca Kuşadası değil, Türkiye yeni bir şenlik kazandı. Şenliğimiz pazar gününe kadar büyük bir keyif içerisinde devam edecek” dedi.

KUSAV Lideri Levent Köylü de, “Kuşadası Sokak Şenliği’ni bedelli Liderimiz Ömer Günel ve Ayhan Sicimoğlu’nun iştirakiyle bugün başlattık. Tüm Kuşadalılar üç gün boyunca bol lezzetli ve eğlenceli günler geçirecek” dedi.

FARKLI KÜLTÜRLERİN KESİŞİMİ 

Başkan Ömer Günel’in konuşmasının akabinde sahneye çıkan Light in Babylon ise şenliğin açılış coşkusunu tepeye taşıdı. Farklı etnik köken ve kültürden sokak müzisyenlerinin yollarının 2010 yılında İstanbul’da kesişmesinin akabinde kurulan Light in Babylon kümesi Arap, İran, Türk ve İspanyol ezgileri ile yoğrulmuş birbirinden hoş müzikleri ile şenlik iştirakçilerine müzik ziyafeti yaşattı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.