Kıskançlık krizine girdi eşi ve 2 çocuğunu rehin alıp işyerini ateşe verdi

Edinilen bilgiye nazaran, kıskançlık krizine giren Mehmet T. (35) geçtiğimiz pazartesi akşamı Çekirge Mahallesi’nde ikamet eden dini nikahlı eşi Gülistan K. (31) ile 8 ve 6 yaşındaki iki kızını bıçak zoruyla rehin aldı. Komşuların ihbarı üzerine olay yerine gelen Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve Osmangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Hata Tedbire ve Soruşturma (SÖS) Amirliğine bağlı gruplar meskene düzenledikleri operasyon sonrasında kuşkulu Mehmet T.’yi etkisiz hale getirip anne ve 2 kızını kurtardı. İsimli makamlara evrakları ikmalen gönderilen zanlı özgür bırakıldı.

Olaydan bir gün sonra sabah saat 08:30 sıralarında bir benzinlikten bidonla yakıt alan Mehmet T. Gülistan K.’nın Altıparmak Mahallesi Arap Şükrü Sokağında bulunan 3 katlı masaj terapi salonuna gitti. Mehmet T. kendisinde bulunan anahtarla içeriye girip her kata akaryakıt dökerek iş yerini ateşe verdi. Alev alev yanan masaj salonu kullanılmaz hale gelirken, olay yerinden kaçan Mehmet T., Demirtaş Mahalllesi’ndeki baldızında kalan iki kızını alarak Zafer Mahallesi’ndeki kendi annesinin meskenine getirdi. Burada bir süre gizlenen kuşkulu polis takımlarının operasyonu ile bir sefer daha gözaltına alındı.

“Kundaklama” cürmünden adliyeye sevk edilen Mehmet T. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Zanlının iş yerini ateşe vermeden evvel bir akaryakıt istasyonuna taksi ile gelerek buradan bidonla akaryakıt aldığı, daha sonra birebir taksiye akaryakıt dolu bidonla binip istasyondan ayrıldığı güvenlik kamerasına yansıdı.

Öte yandan şüphelinin iş yerini ateşe verdikten sonra büyük bir soğuk kanlılıkla yürüyerek olay yerinden uzaklaştığı görüldü. Olayla ilgili tahkikat başlatan polis takımlarının yasak olmasına karşın bidonla akaryakıt veren akaryakıt istasyonu hakkında da süreç başlattıkları öğrenildi.

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.