İstanbul’da beklenen yağmur başladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesitlerinin modüllü yer yer çok bulutlu, Marmara, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Kütahya, Manisa ve Isparta etrafları, Hatay’ın kıyı kesitleri, Burdur’un doğusu ve Doğu Akdeniz’in Toroslar mevkiinin mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların; Marmara’nın kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz ile Çankırı etraflarında lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının kuzey ve batı kısımlarda 2 ila 6 derece azalacağı, başka yerlerde değişmeyeceği iddia ediliyor.

RÜZGAR: Ekseriyetle kuzey ve batı istikametlerden, yurdun güneydoğu bölümlerinde güney ve güneybatı taraflardan hafif orta sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetlice eseceği kestirim ediliyor.

İSTANBUL’DA YAĞMUR ETKİLİ

Meteoroloji’nin ikazları sonrasında İstanbul’da beklenen yağmur sabah saatlerinden sonra tesirli olmaya başladı.

KUZEYDE SALI GÜNÜNDEN İTİBAREN SICAKLIKLAR AZALACAK
Kuzey, iç ve batı bölümlerinde mevsim normalleri üzerinde, öbür yerlerde mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının Salı günü batı kısımlardan başlayarak azalacağı iddia ediliyor.

Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere nazaran; ülkemizin kuzeybatı kısımlarının yer yer modüllü bulutlu, bugün öğlen saatlerinden sonra Kırklareli ve Tekirdağ etraflarının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği iddia ediliyor.

Sıcaklıkların yurt genelinde mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam etmesi beklenirken, rüzgarın çoklukla kuzey ve batılı, yurdun güneydoğu kesitlerinde güneyli taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette eseceği varsayım ediliyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.