İnanç Timleri “kapan”la vatandaşın 5 milyon TL dolandırılmasını önledi

Kayseri Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı takımlarca kentte huzur ve itimat ortamının devam etmesi emeliyle başlatılan ‘Kapan’ uygulaması aralıksız devam ediyor. Dolandırıcılık Ofis Amirliği’ne bağlı İnanç Timleri’nce bu güne kadar yapılan çalışmalarda 25 vatandaşın 5 milyon TL dolandırılması engellenirken, Motosikletli Polis Timleri Amirliği’nce de kuşkulu şahıs ve araç kontrolleri sürüyor.

Kentte; vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması, sağlanan huzur ve inanç ortamının devam ettirilmesi ve güvenlik güçlerinin her an vatandaşın yanında olduğunu hissettirerek devlete olan itimadın artırılması gayesiyle Kayseri Asayiş Şube Müdürlüğü ‘Kapan Uygulaması’ başlattı. Dolandırıcılık Ofis Amirliği’ne bağlı İtimat Timleri’nce Kazancılar Çarşısı, bankalar civarı, Yeraltı Çarşısı ve Cumhuriyet Meydanında yapılan çalışmalarda 1 kuşkulu şahsın üzerinde taşınması yasak kurusıkı tabanca elde edildi. Ayrıyeten; kabahat kaydı bulunan ve hakkında yakalama kararı olan 1 kişi de gruplarca yakalanarak gözaltına alındı. Ayrıyeten 2 mağdur şahıs kendilerini polis asker savcı olarak tanıtan dolandırıcıların yönlendirmeleri üzerine bankadan para gönderecekleri esnada İnanç Timleri’nce fark edilerek 125 bin TL dolandırılmaları engellendi.

25 VATANDAŞIN 5 MİLYON TL DOLANDIRILMASI ENGELLENDİ

Öte yandan, Dolandırıcılık Ofis Amirliği gruplarınca dolandırıcılıkların engellenmesine yönelik bu güne kadar yapılan çalışmalarda telefon ile vatandaşları arayarak kendilerini polis, savcı olarak tanıtıp ve para istedikleri toplam 25 olayda 5 milyon 15 bin TL gönderilmesi engellendi.

KONTROLLER SÜRAT KESMİYOR

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Motosikletli Polis Timleri Amirliği ve Devriye Gruplar Amirliği’nce ‘Kapan’ uygulaması çerçevesinde 6 kip ve 14 işçinin iştirakiyle Hunat Bölgesi, Seyyid Burhanetin Bulvarı, Hoca Ahmet Yesevi Caddesi, Nuh Naci Yazgan Caddesi ve Sivas Bulvarı ortasında genel asayiş uygulaması yapıldı. Kuşkulu şahıslar ve araçlara yönelik yapılan denetimlerde 357 şahıs ile 63 aracın sorgusu yapıldı.

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.