İETT otobüsü gece yarısı İstanbul’u birbirine kattı

Eyüpsultan’da şoförünün kimliği belirlenemeyen İETT otobüsü mahalleyi birbirine kattı. 17 araca çarpan otobüs, yol kenarında park halindeki kamyonete çarptıktan sonra durabildi. Şoför olay yerinden kaçarken araçlarda hasar meydana geldi.

Kaza, saat 00.30 sıralarında Alibeyköy Mahallesi Canan Sokak’ta meydana geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne özel halk otobüsü, Atatürk Bulvarı’ndan Canan Sokak’a girdiği sırada evvel taraf tabelasına, akabinde da sokakta bulunan park halindeki 17 araca çarptı.

ARAÇLARDA HASAR MEYDANA GELDİ

Otobüs, ortalarında ambulans, kamyon ve arabaların bulunduğu 17 araca çarpıp yaklaşık 1 kilometre ilerledikten sonra çelik kasa yüklü olduğu öğrenilen kamyona çarptıktan sonra durabildi. Çarpmanın tesiriyle savrulan kamyon sokaktaki doğalgaz kutusuna çarptı.

SÜRÜCÜ OLAY YERİNDEN KAÇTI

Kazanın akabinde vatandaşlar otobüsün yanına geldiğinde, çalışır vaziyetteki otobüsün sürücüsünün olay yerinden kaçtığını gördü.

İhbar üzerine olay yerine, İGDAŞ takımları, polis ve itfaiye takımları sevk edildi. Olayın gece olması ve sokağın boş olması muhtemel bir faciayı engellerken, araçlarda hasar meydana geldi.

Olay yerine gelen gruplar kaza ile ilgili inceleme yaptı. Şoförün yakalanması için çalışma başlatıldı.

‘BAĞIRMASAM BİRKAÇ TANE MEYYİT OLABİLİRDİ

Olayı anlatan sokak sakinlerinden Hidayet Tayfur, “Canan sokağın baş tarafında oturuyordum. Bir gürültü duydum. Balkona çıktım. Bir baktım otobüs son hız geliyor, bağırdım. Yol üzerinde beşerler vardı. Bağırmamla beşerler kaçtı. Esasen vura vura geldi, en son nokta buraya geldi. Bu kamyona çarptı. Buna vurduktan sonra geldik, çalışıyor içinde kimse yok. Terk etmiş gitmiş. Şahsı görmedik. Kimseye çarpmadı. Benim bağırmamla, yolda yayalar vardı. Onlar kaçtı yoksa, birkaç tane meyyit falan olurdu. Burada otobüs çizgisi yok. Atatürk Bulvarı’ndan Canan Sokak’a giriş yapıyor bu türlü bir çizgi yok” diye konuştu.

ARAÇ SAKİNLERİ YAPILAN ÇALIŞMALARI İZLEDİ

Olayın akabinde araç sahipleri de sokakta yapılan çalışmaları izledi.

Park halindeki arabası ziyan gören Gökhan Demirci, “Tam olarak görmedim. Söylenilenlere nazaran, İETT otobüsü dönerken tabelaya vuruyor. Sonra sokağın içine dalarak bütün otomobillere vurup aşağıya kadar gidiyor. Benim aracım da bu. Aracımın ön tarafında ve art tarafında maddi hasar var” diyerek yaşadıklarını anlattı.


KAVHE İÇERKEN KAZA YAŞANDI

Cadde üzerinde bulunan kafede çay kahve içmeye gelen, “Mustafa Demirtürk ise yaşananları, Biz kafede bir çay, kahve içmeye geldik. Arabayı buraya park etmiştik. Yüksek bir ses duyduk. Belediye otobüsü bütün mahalledeki otomobillere hasar vermiş. Benim aracımda da hasar mevcut zaten” diyerek anlattı.(DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.