İdris Şahin açıkladı: Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tutumları ne olacak?

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin seçime kendi adıyla ve logosu ile gireceğini duyurdu. DEVA lideri, partisinin haftalık basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Bu kararımızın herhangi bir yanlış anlaşılmaya sebep olmamasını arzu ederim, altılı masada verdiğimiz bütün sözlerin arkasındayız” dedi.

Ardından DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, komisyon toplantısına geldiği Gelecek Partisi’nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre, DEVA Partisi olarak hiçbir partinin çatısı ya da şemsiyesinde seçime girmeyeceklerini ifade eden Şahin, “İster ittifak içinde ister ittifak dışında DEVA Partisi kendi adıyla seçime girecek. Dün genel merkez yönetim kurulunda yaptığımız olduğumuz istişareler sonucunda özellikle son dönemde iktidar medyasına yakın çevrelerce DEVA Partisi kadrolarının başka siyasi partilerin ambleminde seçime gireceği yönünde paylaşımlar yapıyor. Biz bunları ortadan kaldırmak adına seçimlere kendi logomuz ile gireceğimizi açıkladık” dedi.

“ALINMIŞ TÜM KARARLARIN ARKASINDAYIZ”

Gazetecilerin, “Ayrı bir Cumhurbaşkanı adayıyla mı seçimlere gireceksiniz” sorusuna Şahin şu yanıtı verdi:

“Biz altılı masanın ruhuna sonuna kadar sadığız. Orada alınmış tüm kararların arkasındayız. Burada belirlenecek olan ortak Cumhurbaşkanı adayını sonuna kadar destekleyeceğiz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.