Ibrahima Yattara, Ortaköyspor’a imzayı attı

Geçen dönem Denizli Üstün Amatör Lig gruplarından Yeşil Çivril Belediyespor’da oynayarak 7 yıl sonra futbola geri dönen 42 yaşındaki Yattara, Muğla Harika Amatör Lig’de yer alan Ortaköyspor’un başarısı için ter dökecek. Dün akşam saatlerinde Milas-Bodrum Havalimanı’nda davul zurnayla karşılanıp Muğla’ya konvoy eşliğinde götürülen emektar futbolcuyla kulüp binasında 1 yıllık mukavele imzalandı. İmza merasiminin açılış konuşmasını yapan Lider Yardımcısı Özgür Bekci, “Yattara ülkemizin sevilen isimlerinden. Yönetici arkadaşlarımızla birlikte Yattara’yı ekibe kazandırmak istedik. Muğla futboluna renk katacak” dedi.

Başkan Hüseyin Uçar, 2018 yılında kadrosu kurduklarını belirterek, “Profesyonel liglere kısa vakitte çıkacağız. Şampiyonluğa oynayacak ekip kuruyoruz. Flaş transferlerimiz devam edecek. En büyük transferimiz Yattara oldu. Kendisi, biz ve taraftarlarımız keyifli olacak. Yattara transferinde olumlu ve olumsuz dönüşler oluyor. Biz kendi doğrularımız ile hareket ediyoruz. Muğla’nın tanıtımına katkı sağladığımızı düşünüyorum. Hedefimiz evvel Bölgesel Amatör Lig’e, daha sonra 3’üncü Lig’e çıkmak” diye konuştu.

“BÖYLE BİR ŞEY BEKLEMİYORDUM”

Yattara ise taraftarların kendisini çok hoş karşıladığını belirterek, “Böyle bir şey beklemiyordum. Yeşil alanlara döneceğim için memnunum. Ortaköyspor’un projesini beğendim. İçerisinde bulunmak istedim. Elimden gelenin en düzgününü yapacağım. Ortaköy taraftarını stadyuma bekliyorum” cümleleriyle hislerini tabir etti.

Konuşmaların akabinde Yattara, kendisini Ortaköyspor’a bağlayan 1 yıllık kontrata imza attıktan sonra taraftarlar ile hatıra fotoğrafı çektirip forma imzaladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.