Gaz ve şişkinliğe birebir! Yoğurt ya da su ile karıştırıp yiyince…

Paylaş

Gaz giderici bitkileri kullanarak gaz probleminizden kurtulmak mümkün. Nasıl mı? İşte cevabı…

Paylaş

Gazlar, insanların sindirim sistemlerinde meydana gelir. Sindirim kanalında oluşan gaz nedeniyle çıkan sesler, bazı zamanlar insanları utandırıcı ve rahatsız edici biçimlere sokabilir. Bunlardan kurtulmanız için bazı faktörlere dikkat etmeniz gerekiyor. Aşırı yutulan havadan ve yediğiniz yiyeceklerden içeceklerden kaynaklanan durumlar olabilir. 

Paylaş

Her insanda görülebilecek olan mide gazı rahatsızlığı, sindirim sistemi ile on iki parmak bağırsağına kadar olan boşlukta sıkışma yaratan gazlardır.

Gaz, herkesin yaşadığı bir şey olmasına rağmen bazı insanlar için diğerlerine göre daha fazla sorun çıkartır. Aşırı gaz bazen rahatsız edici olmaya başlayabilir veya ağrılı bile olabilir.

Paylaş

Yine de beslenmenizde yapacağınız bazı basit değişiklikler gaz oluşmasını önleyebilir ve aynı zamanda sindiriminize yardımcı olabilir. Reçete gerekmeksizin uygulayabileceğiniz gaz giderme yöntemlerine ek olarak mutfaklarda yaygın olarak bulunan bazı malzemeler, gazı doğal yollarla iki kat fazladan gidermenize yardımcı olabilir.

Paylaş

İlk yapılması gerekenlerden biri sindirime yardımcı gıdaların tüketimidir. Bu sayede gazın vücuttan hızlıca atılmasında yardımcı olursunuz. Çok yağlı, şekerli gıdaları tüketmemeye özen göstermekte ise fayda var.

Paylaş

Şimdi gelelim gaz giderici yoğurt tarifine. Dr. Fevzi Özgönül bu karışımın, özellikle gaz yapan yiyecekler yenildikten sonra tüketilmesini öneriyor. İşte o tarif:

GAZ GİDERİCİ YOĞURT TARİFİ

Paylaş

GAZ GİDERİCİ YOĞURT TARİFİ

Malzemeler:

-1 çay kaşığı rezene tohumu

– 1 çay kaşığı dereotu tohumu

-1 çay kaşığı Frenk kimyonu

-1 çay kaşığı anason ve yoğurt

Paylaş

Yapılışı: Kasenin içine belirtildiği miktarda malzemeleri koyup karıştırın ve yemek sonrasında tüketin.

İsteyenler yoğurt yerine su ile de karışım yapabilir.

yoğurt su gaz gideren tarif gaz giderici bitkiler geğirme

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.