Dolar kıracak baraj bırakmadı! Tunç Şatıroğlu’ndan huzursuz eden negatif tahminler-KARAR

FED’in faiz kararından sonra sabah saatlerinde yükselişle başlayan piyasalar ilerleyen saatlerde ani düşüşler yaşadı. Borsa gerilemeye başlarken, gram altında ufak düşüşler meydana geldi. Dolar/TL kuru ise 17,32 düzeyine ulaştı. Piyasa değerlendirmeleri ile bilinen Tunç Şatıroğlu ise yeni sürece ait 1 dakikalık piyasa tahlili yaptı. Dolarda yeni bir baraj oluştuğunu vurgulayan Şatıroğlu, bedelli metaller için de düşüşlere dikkat çekti. İşte Tunç Şatıroğlu’ndan dikkat çeken piyasa tahlilleri.

DOLAR/TL’DE KRİTİK BARAJ YIKILDI

Elinde yatırım aracı olarak altın ve döviz tutan yatırımcılar FED’in faiz kararından sonra piyasalarda yaşanacak olan gelişmelere odaklandı. Uygun al-sat tarihi kollayan yatırımcılar için değerlendirmeler yapan Tunç Şatıroğlu, bilhassa borsadaki gerileme üzerinden yeni açıklamalar yaptı. Asya borsalarında negatif durum yaşandığını tabir eden Şatıroğlu şunları kaydetti:

“Piyasalarda olumlu bir durum oluştu. Ancak Asya Borsası’nda negatif bir durum yaşanmaya başladı. Bu negatif görünüm devam etmesini bekliyorum. Bedelli metaller ve emtialarda bu negatif durum devam edebilir. Amerikan seansta işler aksine döner Amerika müspet kapatırsa buradan bir yükseliş trendine girilebilir. Yurt dışındaki negatif Borsa İstanbul’da frenleyebilir. Fakat ben borsa da olumluyum. Dolar/TL 17,30’da baraj kurulmaya çalışılıyor. Bunun ne vakit yıkılacağını göreceğiz”

PİYASALARDA SON DURUM NE? DOLAR DÜŞTÜ MÜ? GRAM ALTIN NE KADAR?

Dolar/TL kuru 17,30 barajını kırıp 17,32 düzeyine yükseldi. Gram altın ise 1015 düzeylerine ulaştı. Gün için iniş çıkışlar yaşayan gram altın güne 1017 ile giriş yaptı. Euro ise 18,08 TL ile alıcıların karşısına çıktı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.