‘Diş doktoru, meslektaşını darbetti’ tezi: ‘Şikayetimden vazgeçmeyeceğim’

Fatih Mahallesi’nde 11 Temmuz’da, Atalay Gençel’in çalıştığı kliniğe gelen M.G.B., diş ağrısı şikayetiyle muayene oldu. Gençel, tetkikleri yapıp M.G.B’nin dişinin çekilmesi gerektiğini söyleyerek süreç yaptı.

İddiaya nazaran M.G.B. ise daha evvel muayene olduğu ve dişini çekmediklerini ileri sürdüğü diş tabibi Onur B.’nin çalıştığı kliniğin sitesine girerek olumsuz yorumlarda bulundu. Yorumların akabinde Onur B., çalıştığı kliniğe gelip Atalay Gençel’in tehdit etti.

‘SALDIRDI’ İDDİASI

Dün akşam saatlerinde ise iş yerinden çıkıp Fatih Mahallesi’ndeki meskenine giden Gençel, argümana nazaran burada Onur B.’nin saldırısına uğradı. Başından ve yüzünden yaralanan Gençel, hastaneye gidip tedavi oldu, akabinde polise şikayette bulundu.

‘MESLEKTAŞIMDAN ŞİDDET GÖRMEK ÇOK ÜZDÜ’

Atalay Gençel, 2 gün evvel hastanın diş ağrısı şikayetiyle geldiğini anlatarak, “Kliniğimizde nöbetçi hekimdim. Bir hasta diş ağrısı şikayetiyle geldi. Öteki bir klinikten geldiğini ve dişinin ağrısının geçmediğini söyledi. Müdahale ettim, dişte apse olduğunu gördük ve dişin çekime gitmesi gerektiğini anlattım. Hastanın dişinin çekilmesi gerektiğini anlattım. Tedavi sürecinde dişi çekebileceğimizi, isterse de tedavi aldığı öteki klinikte çekim ve sonrasındaki tedavi sürecini sürdürebileceğini söyledim. ‘Çekin hocam’ dedi. Hastanın dişini çektik ve uğurladık” dedi.

“ELİMDEN TELEFONU ALMAYA ÇALIŞTI VE SALDIRDI”

“Bana saldıran kişinin birinci etapta hasta yakını olduğunu düşündük. Hasta yakını diye düşündüğümüz için, hastamıza ulaştık, dişle ilgili, ‘Hiçbir sıkıntımız yok mutlu kaldım’ dedi ve kapattık” diyen Gençel, şöyle devam etti:

“Akşam 19.00 sıralarında işimden çıktım meskenime gerçek gidiyordum. Konutumun önünde babamla durdum. O sırada birisi arttan, ‘Bakar mısınız?’ diye seslendi. ‘Buyurun’ dedim. Elimden telefonu almaya çalıştı ve o sırada direkt saldırdı. Bana saldıran kişinin sonradan diş tabibi bir arkadaşımız olduğunu öğrendim. Buna çok üzüldüm. Keşke bunu yapmadan evvel bizi arayıp sıkıntısı, sorunu neymiş söyleseydi. Sonrasında öğreniyoruz ki hasta birinci gittiği klinik hakkında toplumsal medyada olumsuz yorumlarda bulunmuş.”

SALDIRIYI YAPAN KİŞİNİN DE BİR DOKTOR OLMASI ÜZÜCÜ”

“Klinik sonrasında hastaya ulaşıyor. Klinik bu yorumu sonrasında hastaya sildiriyor. Yorumu da görmedik” savında bulunan Gençel, şu tabirleri kullandı:

“Arkadaşı da tanımam aslında birinci kez gördüm. Sonrasında hastayla oradaki tabip ortasında bağlantıdan kaynaklı bir durumdan ötürü bana saldırdı. Saldırıyı yapan kişinin de bir doktor olması başka bir üzücü durum. Hasta yakınlarının saldırmasına alışmıştık fakat bir tabibin öbür bir tabibe saldırması çok garip. Doktor hakkında şikayetçi oldum. Şikayetimden de vazgeçmeyeceğim. Atak sonucunda gözümde, başımın sağ tarafında, başıma iki dikiş atıldı. Tekrar dudağıma da üç dikiş atıldı. Kulaklarımın ardında şişlik var. Dizimde sıyrık ve yaralar var. Yerde sürüklendim.”

Gençel’in şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.