Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Veliaht Prens Selman’ın görüşmesi Suudi Arabistan basınında geniş yer buldu: Derin tarihi bağlantıları paylaşıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suudi Arabistan Veliahtı ve Başbakan Yardımcısı Prens Muhammed bin Selman bin Abdülaziz Al Saud’un Türkiye’de bir ortaya gelmesi Suudi Arabistan basınında geniş yer buldu.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı Suudi Basın Ajansı (SPA), “Krallık ve Türkiye’nin derin tarihi bağları paylaştığını” dair bir haber yayınlayarak, “Krallık ve Türkiye’deki iki başkan ortasındaki karşılıklı ziyaretler münasebetlerin gücünün parlak bir kanıtı” sözlerine yer verdi.

Suudi Okaz Gazetesi ise, ziyarete ait yayınladığı haberinde, Ankara’daki Türkiye-Suudi Arabistan görüşmelerinin, iki ülke ortasındaki siyasi, ekonomik, askeri, güvenlik ve kültürel münasebetler dahil olmak üzere ikili bağlarda yeni bir işbirliği periyodunun başladığını teyit ettiğini belirtti.
Mekke Gazetesi, Suudi Veliaht Prensi’nin Türkiye ziyaretini, Krallığın öncü rolünün ve global duruşunun bir konsolidasyonu olarak kıymetlendirdi.
Suudi aktivistler ise, ziyareti toplumsal medyada “Crown In Turkey” (Prens Türkiye’de) etiketi altında toplumsal medyada paylaşımda bulunarak, görüşmeden manzara ve fotoları servis ederek, toplumsal medyanın gündemine getirdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.