Çocukların korkusundan utanın

Boşanmak istediği ve hakkında uzaklaştırma kararı çıkardığı erkek tarafından bıçaklanan Aysun Acar yaşam savaşı veriyor. Olaya tanık olan iki kız çocuğu ise babalarının kısa sürede serbest bırakılmasından korkuyor.

Çocukların korkusundan utanın

HABER MERKEZİ

İstanbul Sarıyer’de boşanma aşamasında olduğu ve hakkında uzaklaştırma kararı çıkarttığı Satılmış Acar adlı erkek tarafından iki çocuğunun önünde bıçaklanan Aysun Acar, yaşam savaşı veriyor. Kadının 23 yıldır şiddet gördüğü, defalarca öldürülmekle tehdit edildiği öğrenildi. Biri 13 yaşında olan iki kız çocuğu, babalarının kısa sürede serbest kalmasından ve yarım bıraktığı işi tamamlamasından korkuyor.

Olay, Bahçeköy Mahallesi’nde önceki akşam meydana geldi. DHA’nın haberine göre Satılmış Acar, kendisinden ayrı yaşayan temizlik işçisi Aysun Acar’ın yaşadığı evi buldu, kapıya dayandı. Konuşmak istediğini söyleyerek kadını dışarıya çağıran Acar, anneleriyle birlikte çıkan iki kızından uzakta beklemelerini istedi. Beş dakikalık konuşmanın ardından kadını bıçaklayan Acar’a 13 yaşındaki kızı “Mutlu musun şimdi!” diye bağırarak tepki gösterdi. Çevredeki yurttaşlar faili durdurarak cinayeti engelledi. Fail gözaltına alınırken hastaneye kaldırılan kadının hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.

SÜREKLİ ÖLÜM TEHDİDİ

Aysun Acar’ın ablası Aynur Kızılay, kız kardeşinin ölüm tehditleri aldığını belirterek, “Her seferinde ondan kaçan kardeşimi bizi öldürmekle korkutarak kendisine geri döndürdü. Kardeşime ‘Seni öyle bir öldüreceğim ki bu herkese ibret olacak’ diyordu” dedi. 23 yıldır kardeşini bu adamdan kurtarmaya çalıştıklarını anlatan abla Aynur Kızılay, “Ama kurtaramadık. Bacım bize yıllarca tehdit edildiğini söylemedi. Kardeşim kendi isteğiyle dönüyor sanıyorduk” diye konuştu.

Son olarak 5 ay önce yeniden failin yanından kaçan Aysun Acar’ın ekonomik şiddete de maruz bırakıldığı ortaya çıktı. Kızılay, şunları söyledi: “Bu adam 23 yıldır hiç çalışmayan bir adam. 23 yıldır kız kardeşim temizlik işi yaparak o adama baktı. Kardeşimin ilk kızı bu adamın işkencesi ve dayağıyla büyüdü. Bu adam kardeşimi 4 ay tehdit etti, kardeşim bu sefer ölümü göze alarak ona dönmedi, ‘Büyük kızımı ziyan ettim, küçük kızımı etmeyeceğim’ diyordu. Kardeşimin telefonunu bulmuş, çağırmış, ‘Gel konuşalım, ben sana zarar vermem’ demiş. Eğer o insanlar orada olmasaydı şu an benim kardeşim ölmüştü.”

1-2 AY YATIP ÇIKACAK MI?

Kızılay, failin kardeşine cinsel şiddet uyguladığını da aktardı. Kardeşinin yoğun bakımda uyutulduğunu belirten Aynur Kızılay, “Kadınlar öldürülüyor, zulüm görüyor. Erkekler 1 ay hapis yatıp çıktıktan sonra yarım kalan işini tamamlıyor. Şimdi çocukların tek korkusu babalarının serbest bırakılması. Bu adam 1-2 ay sonra çıkacak ve yarım bıraktığı işi tamamlayacak. Öldürdükten sonra mı müebbet yiyecek? Öldürmeden önce müebbet alsınlar da bu kadınlar yaşasın” dedi.

***

Denizde kadın cesedi bulundu

Sarıyer’de dün de denizde genç bir kadının cansız bedeni bulundu. Edinilen bilgilere göre, sabah saatlerinde sahilde yürüyüş yapanlar denizde ceset olduğunu fark etti.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Denizden çıkarılan ceset, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Yapılan incelemelerde cesedin, babasının kayıp ihbarında bulunduğu 27 yaşındaki Kübra Diri’ye ait olduğu belirlendi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.