Cinsel ilişki sonrası kadınların en sık yaptığı 7 davranış

1-Sarılmak

Paylaş

1-Sarılmak

Kadınlar genelde cinsellik sonrası sarılmayı tercih ediyorlar. Kendilerini daha güvende hissediyorlar. Bu durum cinsellik öncesi gördüğü ilginin gerçekliğini sınama çabası olarak da değerlendirilebilir.

2-İlişki hakkında konuşmak

Paylaş

2-İlişki hakkında konuşmak

Genelde birbirlerine çok zaman ayırmayan çiftlerde, ya da erkeğin çok konuşkan olmadığı birlikteliklerde sık görülüyor. Bu durum günlük koşuşturmalar esnasında ya da çocuklarla uğraşırken ihmal edilen duygusal yakınlığın değerlendirme zamanı olarak düşünüyor.

3-

Paylaş

3- “Şu an ne düşünüyorsun” sorusu

Birçok kadın cinsel ilişki sonrası sessizliği, biraz önce yaşanan yoğunluğun karşı tarafça ne kadar değerli bulduğunu değerlendirmeye çalışır. “Şu an ne düşünüyorsun” bu durumda genellikle erkeklerin cevaplamaktan çekindiği bir soru oluyor.

4-Uzaklaşmak

Paylaş

4-Uzaklaşmak

Eğer kadın cinsellik esnasında orgazm olmamışsa bu sık görülür. Hele bir de karşı tarafça bu önemsenmemişse daha belirgin olarak gözlemlenir.

5-Hemen giyinmek

Paylaş

5-Hemen giyinmek

Kendi bedeni ile barışık olmayan ya da karşı tarafın böyle bir değerlendirme yapması ile ilgili endişe yaşayan kadın cinsellikten sonra çabucak giyinmeye çalışır.

6-Ters davranmak

Paylaş

6-Ters davranmak

Cinsellikte orgazm olmayan ya da erkeğin daha bencil davrandığı ilişkilerde daha sık görülür. Ön sevişme yetersiz ise ya da erken boşalma durumlarında da bu davranış gözlemlenebilir.

7-Çarşafı değiştirmek

Paylaş

7-Çarşafı değiştirmek

Bazı çok titiz kadınlar cinsellik biter bitmez çarşafları değiştirmek ister. Cinsel organların yatağa değmesi ya da meninin bulaşmasından tiksindiği için çabucak çarşafları değiştirmek isteyebilir. Yapmazsa sıkıntıya girer ve kendini kötü hisseder.

cinsel ilişki sonrası kadınlar cinsel ilişkide kadınlar cinsel ilişki sonrası duygular cinsel ilişki sonrası davranışlar

İlgili Haber
Daha iyi bir cinsel hayat için kadınlara özel 9 öneri
Daha iyi bir cinsel hayat için kadınlara özel 9 öneri

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.