Çiftlik Bank davasında ‘tutukluluğa devam’ kararı çıktı

‘Çiftlik Bank’ ile 70 binden fazla kişiyi yüz milyonlarca lira dolandıran Mehmet Aydın’ın da ortalarına bulunduğu 20 sanığın yargılanmasına Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün devam edildi. Dört farklı duruşmaya, tutuklu sanıklar Mehmet Aydın ve ağabeyi Fatih Aydın, Ses ve Manzaralı Bilişim Sistemi’yle (SEGBİS) bağlandı.

Mehmet Aydın, kimseyi dolandırmadığını söyleyerek “Şirkete ilişkin 70 aracın kayyumlar aracılığıyla satılarak mağdurların 2-3 ay içerisinde ziyanı giderilebilir. Tahliyemi talep ediyorum” dedi.

‘BEN İNANMADIĞIM BİR HAYALE KİMSEYİ İNANDIRMADIM’

DHA’nın haberine nazaran duruşmada sanık Mehmet Aydın, “Şirketlerimde 200 çalışana iş imkanı sağladım. Hiçbir çalışanıma kanunsuz iş yapmak için talimat vermedim. Çalışanlarımda bu tarafta bir beyanda bulunmamıştır. Ben kimseyi dolandırmadım. Müştekilerin hepsi de bunu farkındaydı. Katıldığım tüm platformlarda, konuşmalarımda ticaret yaptığımızı anlattım. Ben inanmadığım hiçbir hayale kimseyi inandırmadım. Şirkete ilişkin 70 aracın kayyumlar aracılığıyla satılarak mağdurların 2-3 ay içerisinde ziyanı giderilebilir. Tahliyemi talep ediyorum” diye konuştu.

Ağabey Fatih Aydın ise dört aydır tutuklu bulunduğunu belirterek, “Hazırlanan raporlarda lehime rapor sunmuşlar. Çiftlik Bank şirketinde hiçbir halde misyon almadığımın dokümanı var. Bu dava olana kadar ben birtakım şirketlerin varlığından bile haberim yoktu. Şirkette hiçbir yetkim ve yöneticiliğim yok. Müştekilerin benim lehime sözleri vardır. Benim banka hesaplarına ve şirkette imza yetkim yok. Şirketin CEO ve idare konseyi üyelerini dinledik. Hiçbiri benimle ilgili bir şey söylemedi. Ben kardeşimin şirketlerinde besin kolisi dağıtmak üzere çalıştım. Savaş Yılmaz tarafından şirketin aile şirketi olmadığını söyleyerek şirkete dahi alınmamıştım. Tahliyemi talep ediyorum” sözlerini kullandı.

ŞİKAYETÇİLER ZİYANLARININ GİDERİLMESİNİ TALEP ETTİ

Şikayetçi Levent İ., “Benim Çiftlik Bank’tan internet vasıtasıyla haberim oldu. 20-25 bin ziyanım vardır. Ben birinci para yatırdığımda bir kısmını geri aldım akabinde geri aldığım parayı da yatırdım. Net sayısı hatırlamıyorum. Sanıklardan şikayetçiyim” dedi. Öteki şikayetçi Erol B. İse “Yaklaşık kapanmaya yakın bir vakit uygulamayı tanıdım. 4 bin 500 lira civarında para yatırdım. Televizyon programlarında gördüğüm reklamlardan etkilendim. Zararımın giderilmesini talep ediyorum. Şikayetçiyim” halinde konuştu.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Mehmet Aydın ve ağabeyi Fatih Aydın’ın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Heyet, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.