Çavuşoğlu’ndan Ataol Behramoğlu’nun Kurban ibadetiyle ilgili hadsiz kelamlarına reaksiyon: Nefret söylemi fikir özgürlüğü altında gizlenemez

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komitesi Lideri, Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu hususla ilgili değerlendirmesinde, “Dini ve manevi kıymetlerimizi amaç alan Batı menşeli bu habis fikirlerin, barış ve müsamaha diyarı Anadolumuzda kök salması asla mümkün olmayacaktır” dedi.

İslam zıtlığının Türkiye’de de yaygınlaştırılmasına uğraşıldığını söz eden Çavuşoğlu, “Avrupa’da yükselen İslam tersliği, mübarek günler ve gerçekleştirdiğimiz ibadetler ile muhafazakâr görünüm münasebet gösterilerek, kimi kısımlar tarafından ülkemizde de yaygınlaştırılmaya çalışılmaktadır.

MİLLETİ ALDATMAK İSTEYENLERLE UĞRAŞIMIZ SÜRECEK

Her sene misal formda kurban ibadeti üzerinden yapılan hadsiz ve berbat niyetli açıklamaların İslam aksiliğinin sıradanlaştırılmaya çalışılmasının en bariz örneklerinden olduğunu belirten Çavuşoğlu şöyle dedi: “Allah’a yakınlık sağlamaya vesile olan şey; yaklaşma’ manasına gelen kurban ibadetinin, İslam zıtlığını körüklemek gayesiyle araçsallaştırılması, bizatihi bu bölümlerin kötücül gayelerini ortaya koymaktadır. Hafız bir cerrahı maksada koyan da, birebir kötücül zihniyetin tezahürüdür. Nefret söylemi asla fikir özgürlüğü kisvesi altında gizlenemez. Ülkemizde inanç özgürlüğünü yok edip milleti aldatmak isteyenlerle gayretimiz her daim sürecek.

En temel insan hakları ihlalleriyle, çağdışı bir anlayışı yerleştirmeye yeltenenlere asla geçit vermeyeceğiz. Dini ve manevi kıymetlerimizi amaç alan Batı menşeli bu habis fikirlerin, barış ve müsamaha diyarı Anadolumuzda kök salması asla mümkün olmayacaktır.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.