Beşiktaş Teknik Yöneticisi Valerien Ismael: ‘Bu grup Bayern Münih gibi’

Beşiktaş’ın Fransız hocası Valerien Ismael, Alman basınına açıklamalarda bulundu. Ismael, Beşiktaş’taki mesleğine dair kıymetlendirme yaparken Alman grup Bayern Münih’i örnek gösterdi.

Bild’e röportaj veren Ismael, “Şubat ayında West Bromwich’ten ayrılmanızın akabinde İngiliz kulüplerinin size ilgi gösterdiği söyleniyor. Neden Beşiktaş’ı tercih ettiniz?” sorusuna çarpıcı bir karşılık verdi. Ismael, “Türkiye listemde değildi (gülerek). Aslında İngiltere’de kalmayı çok isterdim. Türkiye’den telefon geldiğinde, ‘Tamam, bu rastgele bir kulüp değil. Beşiktaş memleketler arası alanda üst seviye bir kulüp ve üst seviye bir adres’ diye düşündüm” açıklamasını yaptı.

BEŞİKTAŞ-FENERBAHÇE REKABETİ

Görevinizle ilgili sizi etkileyen şey nedir?” sorusuna ise Ismael, “Beşiktaş büyük bir çaba demektir. Bu kulüp harikulâde. Burada birinci birkaç ayda bunu tekrar tekrar hissettim. Hatta Münih yakınlarındaki kuaförümde bile” yanıtını verdi.

Münih’teki kuaförde yaşadığı anı anlatan Ismael, “Kendisi bir Türk ve aslında futbol hakkında hiçbir fikri yok. Yıllardır yalnızca saçlarımızı kestirirken aile ve çocuklar hakkında konuşurduk. Lakin kayınbiraderi ve erkek kardeşi ateşli bir Beşiktaş taraftarı. Ben Beşiktaş’ın teknik yöneticisi olduğumdan beri o da beni destekliyor. Beşiktaş sevgisi ve tutkusu hudutları aşıyor” dedi.

Valerien Ismael, İstanbul’da tüyleriniz diken diken oldu mu sorusuna derbiden örnekle açıklama getirdi. Ismael, “Açıkça Mayıs ayında Fenerbahçe ile oynadığımız ve 1-1 biten maçta oldu. Bu çılgın olayı anlatamam, yaşamalısınız” ifadelerini kullandı. Fransız çalıştırıcı, “28 yıldır futbolun içindeyim ve çok büyük maçlar gördüm. Ancak bu derbi çok özel bir şey. Bu rekabet, adrenalin, hararetli atmosfer sahiden inanılmaz” diyerek kelamlarına devam etti.

BAYERN MÜNİH ÖRNEĞİ

Yeni dönemdeki gayelerini anlatan Ismael, “Beşiktaş büyük ve duygusal bir kulüp. 20 milyonun üstünde taraftarı var. Bir evvelki dönem kadro şampiyon oldu ve Türkiye Kupası’nı kazandı. Beşiktaş için net maksat şampiyonluktur. Almanya’da Bayern Münih için neyse Beşiktaş için de amaç aynıdır” dedi.

Bayern Münih ile Beşiktaş ortasındaki paralellik için ise siyah-beyazlıların teknik işvereni, “Burada organizasyonel olan her şey birinci sınıf. Kamplar, seyahatler, her şey kusursuz gidiyor. İdman yaptığımız alanları 5 yıldızlı bir tatil alanı olarak isimlendirebiliriz. Burada her çalışan gurur duyuyor ve her şeyini veriyor. Bunu Münih’te de hissettim. Herkes azamî randıman için alanında en güzel olmak ister. Ayrıyeten ligde kime karşı oynasak bize karşı iki kat motive oluyor. Bayern’e olduğu üzere. Bu bir örnek ve her vakit aklımda” açıklamasını yaptı.

CENK VE WEGHORST YORUMU

Beşiktaş Teknik Yöneticisi, Wout Weghorst ve Cenk Tosun üzere golcülerden neler beklediğini de açıkladı. Ismael, “Cenk, Almanca ve İngilizce bilen, büyük liglerde oynamış, memleketler arası tecrübe kazanmış birebir vakitte kulübün de kıymetli isimlerinden biri. O çok yeterli durumda. Atletik durumu ve rakip ceza alanındaki acımasızlığı bizim için kıymetli olacak. Wout Weghorst da sıkıntı anlarda fark yaratabilecek bir oyuncu. Son vakitlerde bu türlü futbolcuları özlüyoruz” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.