Bakan Yanık: Bütün babalardan bizimle iş birliği yapmalarını bekliyoruz

Bakan Yanık, Babalar Günü nedeniyle Ankara’daki Başşehir Öğretmenevi’nde düzenlenen programda, bakanlığa bağlı birimlerde çalışan ve 81 vilayetten gelen babalarla bir ortaya geldi.

Burada konuşan Bakan Yanık, ailelerin fikir ve gönül birliğiyle kurulduğunu belirterek, “Fakat bu birliği oluşturan iki kişidir ve bu birlik içinde insan tek başınaysa aile eksik demektir. Ailenin gücü, birbirine kenetlenmesine bağlıdır. Kenetlenmeyi sağlayan da aile üyelerinin karşılıklı uygun bağlantı kurmasıdır.

Bunun için de babaların daha çok meskende, ailesiyle birlikte vakit geçirmesinin ne kadar kıymetli olduğunu, yalnızca müşahedelerimize dayalı olarak değil; araştırmalar, mevzunun uzmanlarının yaptığı çalışmalar sonucunda de görüyoruz. Çocukları görmek, duymak, dinlemek, yaptıklarını takdir etmek; gelişim sürecinde çok belirleyici davranışlardır” dedi.

”81 BİN VATANDAŞIMIZA AİLE DANIŞMANLIĞI HİZMETİ VERDİK”

Bakanlık olarak 2013 yılından beri aile eğitim programlarının devam ettiğini söz eden Yanık, “Eğitimlerimizde aile üyelerinin birbirinden uzaklaşmasını önlemeye ve tekrar birlik, beraberlikten keyif almaya yönelik bildiriler yük kazanıyor. Bununla birlikte aile üyelerinin sorun çözme kapasitelerinin artırılması, kaynakların aktif kullanımının öğrenilmesi üzere başlıklar altında ailelerin memnun yaşama hünerlerinin desteklenmesi hedefleniyor.

2013 yılından bugüne kadar yaklaşık 2,5 milyon vatandaşımız eğitimlerimizden yararlanmıştır. Ülke çapında devam eden eğitimlerimiz tüm Vilayet Müdürlüklerimiz ve Toplumsal Hizmet Merkezlerimizde fiyatsız olarak veriliyor. Ayrıyeten aile içi meselelerin tahlili için danışmanlık hizmetlerimize de devam ediyoruz.

Eşler ortası münasebet, ebeveyn-çocuk münasebeti, ferdî terapi üzere alanlarda fiyatsız hizmet veriyoruz. 2012 yılından bugüne kadar yaklaşık 81 bin vatandaşımıza aile danışmanlığı hizmeti çerçevesinde ulaşmış durumdayız. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı olarak bütün babalardan ailelerimizin güçlenmesi, huzuru ve memnunluğu için bizimle iş birliği yapmalarını ve meskenlerini daha çok şenlendirmelerini bekliyoruz” diye konuştu.

KAYNAK: DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.