Ayaklarınıza alüminyum folyo sararsanız ne olur? Alüminyum folyonun yararlarını öğrenince çok şaşıracaksınız!

Vücudun birtakım kısımları alüminyum folyo ile sarılması farklı avantajlara sebep olabilir. Örneğin, yorgunluğa yardımcı olabilir, bununla birlikte eklem ağrılarına karşı tesirli olabilir, yanıkları yatıştırabilir ve hatta soğuk algınlığı için konutta deva olarak kullanılabilir. Alüminyum folyo inanılmaz derecede çok taraflıdır ve bu olasılıkların birçok kişi muhtemelen bilmiyor.

ALÜMİNYUM FOLYONUN FAYDALARI

Bir huniye gereksiniminiz var fakat meskende yok mu? Endişelenmeyin, yalnızca bir kesim alüminyum folyoyu katlayın ve eksiksiz bir damlamayan huniye sahip olun!

Bazı kıyafetleri ütülemeniz gerekiyorsa lakin vaktiniz kısıtlıysa, alüminyum folyo kusursuz bir tahlildir. Giysileri bir modül alüminyum folyonun etrafına katlayın ve akabinde her şeyi ütüleyin. Folyo sayesinde giysi tıpkı anda her iki tarafta da pürüzsüz hale gelir ve size vakit kazandırmış olur.

Makaslarınız kör mü? Sorun değil. Alüminyum folyo ile makasınız kısa müddette tekrar sertleşecek. Tek yapmanız gereken bir modül folyo alıp büsbütün küçülene kadar folyoyu makasla kesmek.

Elektrik yüklü giysiler epeyce can sıkıcı olabilir. Neyse ki burada da kolay ve süratli bir numara var. Tek yapmanız gereken alüminyum folyoyu küçük bir top haline getirmek ve giysinin üzerinden geçirmek. Elektrik anında yok olur.

Wi-Fi’niz biraz zayıf mı? WiFi antenlerinin etrafına alüminyum folyo ile bir ayna yapın ve aynanın fırlatma tarafında sinyaliniz çok daha artış gösterir.

AYAKLARIMIZA NEDEN ALÜMİNYUM FOLYO SARMALIYIZ?

Kötü bir soğuk algınlığı ile uğraş etmemiz gerekiyorsa, süratli bir formda kurtulmak için beş ila yedi şerit alüminyum folyo alın ve bunları ayaklarınızın etrafına sarın. Akabinde yaklaşık bir saat bekleyin. Artık folyoyu bir saatliğine çıkarın, ayaklarınızın nefes almasına müsaade verin ve akabinde tekrar yapın. Bu süreci her akşam yapın. Yalnızca iki gün sonra büyük bir fark göreceksiniz.

EKLEMLERDE AĞRI

Uyumadan evvel alüminyum folyoyu ağrıyan eklemin etrafına sarın ve gece boyunca orada tutun. Bunu yaklaşık 7 gece yapın, sonra kendinizi daha âlâ hissedeceksiniz.

YORGUNLUK

Son ipucumuz, yorgunluk çeken herkes için. Bu durumda, iki ila dört saat boyunca dondurucuya birkaç şerit alüminyum folyo koyun. Akabinde yüzünüze, bilhassa göz kapaklarına ve yanaklarınıza yerleştirin. Kendinizi rahat ettirin ve kısa bir mühlet sonra alüminyum folyonun rahatlamanıza ne kadar yardımcı olabileceğini fark edeceksiniz. Kendimiz denemedik ancak işe yaradığını birçok şahıstan duyduk. Her durumda, denemeye paha.

Ancak alüminyum folyo küçük günlük rahatsızlıklar için çok uygun olsa da profesyonel terapi yerine kullanılmamalıdır. Tıbbi yardıma gereksiniminiz varsa, lütfen konut ilaçlarını kullanmadan evvel bir doktora danışın. Reçeteli ilaçları asla kendi başınıza bırakmayın.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.