Apple, iddiali bir finansal çeyrek sonucu daha açıkladı

Apple, son dönemde şaşırtmadığı üzere yine devasa bir finansal çeyrek sonucu açıkladı. Firma her çeyrek daha iyi hale geliyor.

Apple, kendisi için geride kalan son çeyrekte 97,3 milyar dolar gelir ve 25 milyar dolar net kâr elde etti. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla iPad hariç diğer tüm kategorilerdeki gelirlerini artıran firma, mart dönemi özelinde tüm zamanların rekorunu kırdı. Apple, bundan önceki çeyrekte tam 123 milyar dolardan fazla gelir ve 34 milyar dolardan fazla net kâr açıklamıştı. Sadece üç aylık dönemde elde edilen bu rakamlar nefes keserken, firma bu sonuçlar ile alandaki tüm rakiplerini bir kez daha geride bırakmayı başardı. Pandeminin etkisi, diğer olumsuzluklar ve bozulan / maliyeti artan tedarik hatlarına rağmen rekor bir çeyrek dönemini daha geride bırakan teknoloji devi, en çok geliri yine iPhone’lar üzerinden elde etti. Firmanın en çok para kazandığı ikinci alan servisler oldu.

Apple, son üç aylık dönemde sadece iPhone satışlarından 50,5 milyar dolar geliri kasasına koymayı başardı. Firma servislerden 19,8 milyar dolar, Mac’lerden ise 10,4 milyar dolar elde etti.

Teknoloji devi iPad’lerden 7,6 milyar dolar, giyilebilir ürünler / aksesuarlar / ev ürünleri kategorisinden ise 8,8 milyar dolar gelir elde etti.

Apple sonuçları yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.