Akşener’den Atatürk Havalimanı yansısı

GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener, TBMM’de partisinin küme toplantısında konuştu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle gençlerin davet edildiği küme toplantısında salonda çok kalabalık oluştu. Birtakım partililer salondan çıkmak zorunda kaldı. Akşener, gençlere seslendiği konuşmasında, Türk gençlerinin Atatürk’ü anmaya ve mirasını yaşatmaya devam edeceğini söyledi.

Meral Akşener, Atatürk Havalimanı ile ilgili tartışmalara ait, “Cumhuriyet Bayramı haftasında terörist rahatsız olmasın diye Atatürk fotoğrafını ve Türk bayrağını kaldırtanlara inat O’nun mirasını yaşatmaya devam edeceğiz. Bizler 19 Mayıs haftasında, Atatürk Havalimanı‘na, dozerleri sürenlere inat, O’nun Türkiye için ortaya koyduğu o büyük vizyonu hayata geçirmek için durmadan çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

İktisada ait konuşan Akşener, uzun vakittir ülkenin üzerinde ağır ve kasvetli bir bulut gezdiğini, milletin her alanda sayısız kederle boğuştuğunu tabir etti. 20 Ocak 2020’de Türk siyasetini içine saplandığı kayıkçı hengamesinden çıkarmak ve seçmeni tekrar velinimet yapmak için karar aldıklarını belirten Akşener, “Milletimizin yaşadıklarını umursamayanların bölümüne son vermek için milletin kaygısını, sesini ve taleplerini tüm Türkiye’ye duyurmaya karar verdik. Memleketin hiçbir kaygısına deva olmayan yapay arbedelerden sıkıldık ve Anadolu’yu karış karış dolaşmaya karar verdik. Bu yüzden, 20 Ocak 2020’den beri yollardayız” dedi.

‘ARTIK O ESKİ ANADOLU DEĞİL’

Meral Akşener, vatandaşın iktisatla güç bir uğraş verdiğini belirterek, “AK Parti iktidarı bizden yalnızca paramızı, hakkımızı, kaynaklarımızı çalmadı. Birebir vakitte mutluluğumuzu, umudumuzu ve hayallerimizi de çaldı. Anadolu, artık o eski Anadolu değil. Tanımadığı yüzlere bile gülümseyen, sabahları dükkanını umutla açan, birbirinden selamını eksik etmeyen o Anadolu, artık yok. Zira artık hiç kimse gülümsemek için bir sebep bulamıyor. Zira artık hiç kimse sıkıntılarından başını kaldıramıyor. Zira artık insanlarımız güne nasıl başladığını değil, günü nasıl bitireceğini düşünüyor. Kirasını, kredi kartını, elektriğini, suyunu, taksitlerini, tarlasına atacağı gübrenin parasını, traktörün mazotunu, hayvanının yemini, ilacını, nasıl denkleştirip, ödeyeceğini düşünüyor” diye konuştu.

‘MÜCADELEDE YALNIZ DEĞİLSİNİZ’

Gençlerin şikayetlerine ait konuşan Akşener, onlara uğraşlarında yalnız olmayacaklarını söyleyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kimi vakit hayat stilinize, kimi vakit bakış açınıza, kimi vakit gururunuza, hatta telefonunuza kadar uzanan kirli bir el ile çaba ediyorsunuz ancak şunu bilin ki bu gayrette asla yalnız değilsiniz. Asla kimsesiz değilsiniz, asla sahipsiz değilsiniz. Onlar sizi şımarık ilan etmek istiyor. Halbuki siz yalnızca emeğinizin karşılığını almak istiyorsunuz, biz biliyoruz. Onlar sizi ülkeden kaçmakla suçluyor, hatta hain ilan ediyor. Halbuki siz, ülkenizden koparılmış hissediyorsunuz, biz biliyoruz.”

‘KASIMPAŞALI TAYYİP ERDOĞAN YOK’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençlerin hislerini anlamadığını belirten Meral Akşener, “Bir şiir okudu diye tutuklanan, Kasımpaşalı Tayyip Erdoğan anlar lakin Kasımpaşalı Tayyip Erdoğan artık yok. Kendisi bu diyardan gideli çok oldu” dedi.

İktidarın, Türkiye’nin kendi ülkesi olduğunu unuttuğunu söyleyen Akşener, gençlere seslenerek, “Onlar unuttular fakat sen hatırlayacaksın. Türkiye Cumhuriyeti’nin temel sahibi ve bekçisi, Türk demokrasisinin mirasçısı, Türk bağımsızlığının yılmaz kalesi, sen hatırlayacaksın. Milletini yok saymak isteyenlere ‘Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet’ diye haykıran atalarını hatırlayacaksın. Dört bir yandan kuşatılan, doymaz bir iştahla paylaşılan, uçurumun kenarındaki yıkılmış Anadolu’dan çıkan ‘Ya İstiklal, Ya Ölüm’ parolanı hatırlayacaksın” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.