Ahmet Ağaoğlu ve Mehmet Büyükekşi’den kıymetli açıklamalar

Kulüpler Birliği Lideri Ahmet Ağaoğlu ve TFF Lider Adayı Mehmet Büyükekşi Riva’da gerçekleştirilen kıymetli toplantının akabinde açıklamalarda bulundu.

Kulüpler Birliği Lideri Ahmet Ağaoğlu, TFF Lider adayı Mehmet Büyükekşi’nin de katıldığı değerli toplantının akabinde açıklama yaptı. Basın mensuplarına konuşan Ahmet Ağaoğlu “İçeriden rastgele bir sonuç çıkmadı, sonuca bağlı bir toplantı değildi bu. Ali Koç ve Berna Gözbaşı, toplantıları olduğu için erken ayrıldı. Toplantıya katılan birtakım liderlerimiz (Ali Koç ve Mecnun Otyakmaz) bir öteki toplantıya katılacakları için ortamızdan erken ayrıldı. Spekülasyon yapılmazsa sevinirim. Mehmet Büyükekşi, futbol alemine uzak bir insan değil. Kendisi, Gaziantep FK devrinde problemleri bizimle birlikte görmüş bir insan. Çabucak çabucak her bahiste bir fikir birliğine vardık” dedi.

‘ÖNEMLİ İKİ GÜNDEM VAR’

Ahmet Ağaoğlu ayrıyeten “Sayın TFF Lider adayı Büyükekşi ile bir ortaya geldik. Çok değerli iki gündem var önümüzde. Yayın ihalesi ve Yabancı limiti. Bu iki bahsin bir an evvel çözülmesi gerekiyor. Bu hususları istişare ettik. Verimli bir toplantı oldu. 8+3 kuralı en az bir sene daha devam etmeli. Yalnızca bu da kâfi değil. 14 yabancı mı olacak? 12 yabancı mı olacak?” tabirlerini kullandı.

MEHMET BÜYÜKEKŞİ: BİR KUŞ TEK KANATLI UÇAMAZ

Toplantının akabinde birinci kere basın karşısına geçen Türkiye Futbol Federasyonu Lider Adayı Mehmet Büyükekşi de, ‘Kanadın bir tarafı federasyon öbür tarafı da kulüplerimiz’ dedi. Büyükekşi kelamlarına şöyle devam etti;

“Bütün kulüplerimiz bana takviye olacaklarını söylediler. Seçim bitince, her şey biter. Bizim en kıymetli destekçilerimiz, kulüplerimiz olacak. TFF’yi iç ve dış kontrole açmak istiyoruz. Ali Koç ile görüşmedim. Bilmiyorum, ona sorun. Biz imzalarımızı divana vereceğiz. Ne kadar büyük bir takviye aldığımızı göreceksiniz. Toplumsal medyada listemle ilgili argümanlar var, inanmayın. Listemiz muhakkak değil. Çarşamba akşamı inşallah muhakkak olur. Hoş işler yapacak, hoş özellikleri olan arkadaşlarımızı ortamıza katmak istiyoruz. Mehmet Sepil lidere vazife teklif ettik lakin olmayacak. Biz birlikte başaracağız. Birlikte başarmayı başaracağız. Bir kuş tek kanatlı uçamaz. Kanadın bir tarafı federasyon ise bir tarafı kulüplerimiz. Çift kanatlı olmalıyız. Federasyonun hem iç ve hem dış kontrole açılması da emellerimizden biri. Her şeyin şeffaf olmasını ve tüm kaynakların, paranın kullanımı konusunda herkesin bilgi sahibi olması gayemiz. Ekonomik meselelerle ilgili kamu tarafında gerekli görüşmeleri de yaptık”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.